Pomohl i úvěr

„Obě akce vyjdou na pět a půl milionu korun, z nich získalo město tři miliony korun z ministerstva pro místní rozvoj, na dva miliony jsme dostali úvěr a zhruba na půl milionu korun vyšla oprava propustku, i na to jsme dostali dotaci z ministerstva,“ informoval starosta města Robert Klesner s tím, že o akci se ucházelo celkem pět stavebních firem.

„Stavební firma začala na opravě Kostnické ulice pracovat v první polovině listopadu. Práce však ztížilo počasí a kvůli mrazu se jen na pár dní práce zastavily,“ řekl Robert Klesner.

Ulice však nejsou jedinou záležitostí, do které se město pustilo. V současné době jsou totiž ve výkopu v Husově ulici další řemeslníci, kteří opravují vodovodní řad. „Vodovod je ve špatném stavu a navíc se na něm objevila trhlina. Abychom se nemuseli potýkat s únikem vody nebo přemýšlet o tom, zda nedojde k ještě větší havárii, rozhodli jsme se, že sto padesát metrů vodovodního potrubí vyměníme za nové,“ odůvodnil další práce, tentokrát na opravě vodovodu, starosta Husince. Ten bude muset ještě dodatečně požádat o stavební povolení odbor životní prostředí na výměnu potrubí za zhruba další dva miliony korun.

„Práce potrvají ještě zhruba čtrnáct dnů,“ informoval o délce prací zaměstnanec českobudějovické firmy, která má výměnu části vodovodního řadu na starosti.

V případě, že bude mít rekonstrukce zmíněného vodovodního řadu za následek zvýšení ceny za vodné a stočné pro obyvatele Husince v příštím roce, dozvědí se místní o případném nárůstu těchto cen včas.

„O tom, zda se cena opravdu zvýší, rozhodnou zastupitelé,“ doplnil včera starosta.