„Kde jsou všichni místní, vždyť je tu víc přespolních a cizích, než našich,“ posteskl si jeden z organizátorů a dodal: „Hlavně, že pak budou chodit a nadávat, že se tu nic neděje.“ Jejich chyba, chtělo by se dodat na adresu všech, kteří místo návštěvy pouti, zůstali doma. Vždyť na své si tu přišli malí i velcí. Od rána se v Borových Ladách hlavně sportovalo. O pohár starostky usilovali jak fotbalisté, tak místní hasiči. „Ti se předvedou ještě s požárním útokem, ale až večer. Vidíte tamhle tu dřevěnou chaloupku? Tak tu zapálíme a kdyby se náhodou nepodařilo ji hasičům uhasit, hned vedle je Vltava,“ žertovala odpoledne starostka Borových Lad Jana Hrazánková. To ale všechny bavil svými kouzelnými kousky kouzelník Petr Kožíšek s Hankou Mašlíkovou.
Starostka se pak zapojila hned do několika netradičních soutěží, které Anenskou pouť v Borových Ladách doprovázejí. kromě páky se jí v časovém limitu podařilo sníst tři houskové knedlíky, které bylo možné si namáčet do ostrého guláše. Pokud se vám to zdá málo, pak vězte, že nebyla poslední a vítězný borec jich spolu s dalšími dvěma účastníky snědl ve stejném čase sedm.
A proto musel přijít na řadu rozstřel, dá–li se tak v případě pojídání knedlíků hovořit o finále. Celkový vítěz Zbyněk Janči pak do sebe po několika minutách nasoukal v limitu tří minut ještě dalších deset. Druhý Walter Ota spořádal dohromady patnáct knedlíků a třetí Josef Miko čtrnáct. Alespoň v knedlících tak na něho zbyla pomyslná bedna. Na porážku svého bratra v dřevorubeckém trojboji bude muset znovu další rok tvrdě trénovat.