Pokud byste si mohli vybrat, kde byste nejraději strávili dovolenou?
Lukáš
– Mě nejvíce láká Paříž a známá Eiffelova věž. Dovolenou bych tady chtěl strávit v pětihvězdičkovém hotelu. A můj sen se mi možná letos splní, protože se tam s rodiči chystáme. Už jsme tam měli jet loni, ale nakonec jsme to odložili. Jinak by se mi líbilo i v Holandsku, kde je zase hezká příroda.
Lucie – Kdybych si mohla vybrat, jela bych do Dubaje, kde bych se ubytovala v nějakém hodně luxusním hotelu. Také bych si tady nakoupila nějaké oblečení, které je typické pro tuto zemi. Čas bych samozřejmě trávila i u moře.
David – To já bych byl nejraději u babičky. Mám tam vše, co bych na dovolené chtěl mít. Na vesnici je totiž hodně zvířátek, a tak mohu pomáhat nejenom u babičky, například s králíky, ale i u místních zemědělců se senem. Pokud bych měl vycestovat někam do zahraničí, vybral bych si Austrálii. I tady žije hodně zvířat, ze kterých bych chtěl nejvíc vidět vombata. To je takový hlodavec, který hrabe velké nory.

Jak by podle vás vypadalo ideální bydlení?
Lukáš
– Chtěl bych bydlet v nejméně čtyřpatrovém domě, kde by byla obrovská koupelna. V ní by nechybělo několik vířivek, sauna a sprchy. I můj pokoj by měl být hodně velký. Chtěl bych v něm mít dostatek místa na skateboardovou rampu i na tenisový kurt. Dále by neměla chybět elektrická kytara a luxusní počítač, který by měl v sobě i televizní kartu. V obýváku by nebyla jen televize, ale přímo kino. Jinak rodiče bych ubytoval v prvním patře a protože by to byl doopravdy velký dům, o pořádek by se nám staralo několik uklízeček.
Lucie – To mě by stačil skromnější baráček. V obýváku by byla plazmovka a v mém pokoji zase manželská postel, počítač a televize. Také bych chtěla mít vlastní kytaru, a proto by se mohlo najít místo i pro zkušebnu. Zahrada by měla mít bazén.
David – Já bych si představoval dvoupatrový dům s placatou střechou, na které by se dalo i sedět a třeba dalekohledem pozorovat hvězdy. V přízemí bych měl kuchyni, jídelnu a takovou předsíň. V pokoji by byla veliká manželská postel, skříň, do níž bych si dával košile a kalhoty a nechyběly by ani honácké boty s klobouky. Měl bych totiž venku na zahradě zvířata, o která bych se staral, a tak by se mi na to honácké boty hodily. Venku by kromě třech psů, dvou lam byla i stáj pro koně a stromy, které normálně rostou v Austrálii.

A jak byste naopak nechtěli bydlet?
Lukáš
– Nechtěl bych bydlet v jednopatrovém domku s placatou střechou, kde by nebyl počítač a televize. Nelíbí se mi také takový dřevěný nábytek a černá kožená postel. A co bych také rozhodně nechtě je to, aby byly stěny v domě namalované narůžovo.
Lucie – To já bych nechtěla bydlet v paneláku. Podle mě je tam totiž problém s vytápěním. Někdy je tam moc velké horko, jindy zase zima.
David – To bych také nechtěl, protože bych tam nemohl chovat zvířata. Neláká mě to ani z toho důvodu, že většina paneláků je ve městě, a to pro mě na bydlení není zrovna ideální. Je tam prostě málo místa.

Jak myslíte, že vypadá pokoj dětí, jež mají slavné rodiče?
Všichni
– Asi je mnohem lépe vybavený, co se týče techniky.
David – A budou tam mít také víc hraček než my.