A měli by sportovci dodržovat nějaká pravidla? Odpovídal Robin Cvrček, Ladislav Královský a Lukáš Záleský.

Jaké sporty jsou typické pro zimní období?
Ladislav – Tak v zimě se můžeme koulovat, jezdit na snowboardu, bruslit a nebo třeba také hrát hokej. Já sám se nejraději učím na snowboardu, pravý ale ještě nemám, ten zanedlouho zdědím po bratránkovi. Prozatím trénuji na takovém plechu.
Robin – Tak například lyžování je hodně typické, dále i skoky na lyžích, hokej a sáňkování. Mě osobně nejvíce baví hokej.
Lukáš – Sáňkování, hokej, lyžování nebo i bruslení.

A co by takovým sportovcům nemělo chybět?
Ladislav – Tak třeba hokejistům určitě nesmí chybět chrániče, puk, hokejka a hodně nabroušené brusle na led. Snowboardistům zase snowboard, helma, brýle, teplá bunda a nějaké tepláky.
Robin – Lyžaři se rozhodně neobejdou bez lyží, brýlí, hůlek a nějaké kombinézy. A u koulovačky je dobré mít hodně teplé oblečení s čepicí a rukavicemi. No a aby jsme se mohli koulovat, musí být hodně sněhu.
Lukáš – Bruslaři musí mít brusle, helmu a teplé oblečení. To je také dobré mít při sáňkování, kde ještě potřebujeme sáňky. Dobrá je také čepice, aby nám nebyla taková zima.

Kde všude se v zimě sportovci mohou pohybovat?
Robin – Na horách, u nás je to například na Šumavě.
Lukáš – Bruslaři hlavně na rybníku.
Ladislav – Možná by ale mohli být i někde na potoce.
Lukáš – Bobovat se zase dá i z malého zasněženého kopce.

Měli by sportovci dodržovat nějaká pravidla?
Lukáš – Aby nespustili lyžaři lavinu, neměli by jezdit z prudkého kopce. A hokejisté by zase při zápase neměli být moc suroví.
Ladislav – Na horách do sebe lyžaři nesmějí strkat, držet se za nohy nebo si podrážet hůlky. Jinak souhlasím, že v hokeji by se nemělo faulovat, třeba házet puk někomu schválně do břicha. U sáňkování by se do sebe také nemělo schválně vrážet a nebo strkat do potoka, když je u něho nějaký ten kopec na sáňkování.
Robin – To samé platí rozhodně i u snowboardistů.
Ladislav – A když se jede na lanovce, nemělo by se z ní skákat dolů, aby se nám něco nestalo.

Jaký sport tedy obdivujete nejvíce vy?
Robin – Já koukám pravidelně na hokej. Obdivuji nejvíce Romana Červenku a Jaromíra Jágra.
Ladislav – Také mám rád hokej, ten sleduji například při mistrovstvích. A samozřejmě snowboard, ten ale v televizi moc není.