Na to jsme se ptali Davida Kočíka, Jirky Horejše, Jiřího Kahudy a Natálie Mrázové.

Myslíte, že někde na jiných planetách existuje nějaký život?

David – No mluví se přece o tom, že jsou ve vesmíru mimozemšťané, ještě ale nebyli potvrzení na veřejnosti. I když v Americe prý našli malého mužíčka napíchnutého na vidle, a to by možná ten mimozemšťan mohl být. Teď ho pitvají. Jinak si myslím, že by klidně mohli žít mimozemšťané na Marsu.
Natálie – Já si myslím, že ve vesmíru nejsou vůbec.
Jirka – Jo na Marsu by mohl někdo žít, protože tam je voda.
Natálie – I když, kdyby byla někde voda, je možné, že na planetách někdo může bydlet. Určitě ale ne na Slunci, to by je mohlo spálit.
Jiří – No to by jedině museli mít nějaký speciální vak
David – Spíš speciální skafandry.

A co když slyšíte o kruzích v obilí a o tom, že lidé viděli Ufo? Jak na to přišli?

David – Já si myslím, že tady mimozemšťané byli, proto ty kruhy v obilí jsou. Možná jsou ještě někde v podzemí a nebo jim lidé, kteří je našli, něco udělali. Ti potom loď odklidili a nebo v tom prvním případě měli mimozemšťané dálkové ovládání a loď odvolali zpět na Mars.
Jirka – No kruhy v obilí jsou proto, že sem spadli ufoni. Při nárazu se ale mohli zranit.
Jiří – Mimozemšťané tady nebyli, podle mě jsou ty kruhy od meteoritů. Na Měsíci je to také tak, takže proč by to nemohlo být stejné u nás.

Kdyby existovali mimozemšťané, jak by asi vypadali?

David – Jednu nohu by měli delší než druhou, byli by hodně tlustý a měli velkou hlavu. Ta by vypadala částečně jako lidská a částečně jako hlava tučňáka. Jako tučňáci by měli i ruce.
Jirka – Já si je představuji s dlouhýma rukama a krátkýma nohama. Neměli by pusu, protože by nepotřebovali jíst. Na regeneraci by jim stačilo skočit do vody.
Jiří – Měli by na hlavě tykadla, na kterých by byly i oči. Pusu by zase měli hodně širokou a nohy krátké. Neměli by žádné vlasy. Tělo by bylo celé zelené.
Natálie – Určitě by mimozemšťané měli jen jedno oko a neměli nos. Proto by vůbec nepotřebovali smrkat a jinak by cítili ušima. Měli by velkou pusu, takže by si u nás mohli dát hamburgr, kterého by snědli na jedno kousnutí.

A chtěli byste, aby taková stvoření běhala mezi námi?

David – Tak to bych nechtěl, mohli by nám totiž brát věci, protože by určitě měli lepší schopnosti. Klidně by nás mohli zmrazit a nebo rozbít silnice.
Jirka – Nechci. Podle mě jsou zlí, a tak by klidně mohli zničit celé město.
Jiří – Klidně by mohli vyhubit i lidstvo.
Natálie – A taky by mohli mít schopnost mizet a potom by nám schovávali věci. Z toho bychom se my mohli zbláznit.

A jak by mluvili? Dorozuměli by se s námi?

Jirka – Nemluvili by vůbec. K dorozumívání by používali různé posunky, kterými by nejen nám, ale i sobě ukazovali, co chtějí.
David – Mluvili by jako tučňáci.
Jiří – Dorozumívali by se takovým pípáním.

Kdyby měli někde žít, kam byste je nastěhovali?

David – Kdyby byli zlí, vykopal bych nějakou šachtu, potom je zabalil do speciální látky a zakopal. Tam by si mimozemšťané mohli klidně udělat tunel. Kdyby byli hodní, nastěhoval bych je třeba na Sněžku.
Jiří – Protože si myslím, že by byli zlí, snažil bych se je ochočit. Nastříkal bych na ně speciální sprej, po kterém by zkrotli. Potom by s námi mohli v pohodě žít.
Natálie – Já bych jim postavila městečko, klidně někde v Čechách, to ale jen v případě, že by byli hodní. Kdyby nebili radši bych je tam zasypala.