„Máme zde jak vlčata, tedy mladší kluky, tak i skauty a proto i dvě celotáborové etapové hry,“ prozradil kousek z táborového života Martin Remiš přezdívaný Šmoula.
Zatímco vlčata během čtrnáctidenního pobytu putují do Středu země, jejich bráškové se vydali po stopách dávných Aztéků a tábořit zde budou o týden déle. „Kluky čeká mnoho úkolů jako například přenést oheň přes Kramata, což je nedaleký rybník a spoustu dalších hříček, kdy si cvičí obratnost, důvtip a týmovou spolupráci,“ pokračoval Martin Remiš.
Zajímavým zpestřením tábora byla téměř dvacetimetrová lanová cesta, tyčící se hezkých pár metrů nad zemí, kterou pro Albatrosi připravili s patřičným umem profesionálové. „Na Radost jezdíme hlavně proto, že je to stále turisty neobjevený kousek země a přitom s nádhernou přírodou a kouzelnými výhledy. Navíc je pro nás zajímavé i to, že zde není žádné zázemí v podobě pevné stavby a tak si musíme opravdu vystačit sami s tím co si postavíme,“ zdůvodnil výběr místa Martin alias Šmoula.
I když ani skauti se komfortu nebrání. Ke čtyřem indiánským tee-pee a řadě podsadových stanů totiž již v loni přibyl vodovod.
Tedy lépe řečeno hadice vedoucí ze studánky až do táborové kuchyně.