Jedním z těch, koho zpráva velmi potěšila, je i Jiří Zimmerhansl, majitel soukromého domu, kterému zhruba rok bránily autobusy při vjezdu do garáže. Problémy měl i se samotnými řidiči autobusů. Menší potyčky tak nebyly výjimkou. Nyní už je ale spokojený. „Zaplať pánbůh. Dočkali jsme se, a jsme za to všichni moc rádi,“ řekl pro Deník. Na problémy s nevhodným umístěním autobusových zastávek vedení města upozorňoval od podzimu loňského roku. A nejen on. Mnozí se báli i o bezpečnost chodců. Řidiči je přes stojící autobusy viděli až na poslední chvíli.

Zrušení a následné přemístění autobusových zastávek před netolické muzeum JUDr. Otakara Kudrny ale není jedinou změnou, která na cestující čeká. V úterý dojde i k jejich přesměrování. Jak uvedl Jindřich Vaníček, správce majetku města Netolice, dvě zastávky před muzeem budou sloužit pro směr na České Budějovice a Vodňany. „Cestující tak nebudou nastupovat u podloubí, jak tomu bylo doposud. Tady vznikne zastávka pro směr Prachatice,“ upřesnil. U podloubí dále budou i zastávky pro směr Lhenice, Malovice, Podeřiště či Strunkovice.

Přibližně rok se řeší autobusové zastávky a jejich umístění před budovou České spořitelny na náměstí. Netolická radnice o nich jednala především s majiteli nemovitostí, kterým stání autobusů způsobovalo nemalé problémy. A na to si také opakovaně stěžovali.

Tomu už by měl být ale konec. Po tom, co v létě zastupitelstvo rozhodlo vrátit je před muzeum JUDr. Otakara Kudrny, se tak v úterý konečně stane.
Opatrní by tak podle slov správce majetku města Netolice Jindřicha Vaníčka měli být řidiči v pondělí. Na náměstí totiž v tento den dojde k postupnému přemisťování označníků zastávek. „Také provoz dopravy se bude řídit podle původního stavu. Ještě naposledy tak bude autobusům sloužit zastávka mezi drogerií a Českou spořitelnou,“ mluvil o nastávající změně Jindřich Vaníček.

Pro stání na této straně náměstí se vedení města rozhodlo proto, že chtělo více parkovacích míst. Šest jich tak vzniklo před muzeem. Přemístěním zastávek ale některá opět zaniknou. Jak dále poznamenal Jindřich Vaníček, od úterka tady budou k dispozici už jen dvě parkovací místa.
Otázka parkování se objevila i na jednání netolických zastupitelů. Několikrát se totiž již ukázalo, že míst je na náměstí v některých hodinách málo. Vyřešit by to tak podle navrhovaných možností mohlo podélné parkování v nedaleké Mnichské ulici.