První dva z přečinů souvisejí s jeho smyšlenou akcí zaměřenou proti nepřizpůsobivým obyvatelům, uživatelům a dealerům drog ve Volarech. Podle svých slov tím chtěl probudit k činnosti tamní Obvodní oddělení Policie ČR. Zbylých dvou přečinů se měl dopustit při jednání s ředitelem Městské správy domů a bytů ve Volarech.

Při úterním hlavním líčení vypovídali především policisté z obvodního oddělení, kteří se zabývali vyšetřováním výzvy k akci s názvem Čištění kanálů. Jak totiž uvedl obžalovaný již při zářijovém hlavním líčení, do vyšetřovacího spisu se dostaly jeho fotografie z jeho facebookového profilu, a to bez jeho souhlasu.

Policista, který před soudem v této věci vypovídal a jenž se podílel na počátečním ustanovení pachatele, uvedl, že si nepamatuje, kdo mu fotografii zařazenou do spisu předal. Podle obžalovaného se ale mělo jednat o zhruba patnáct fotografií. Policista uvedl, že fotografie měla pouze podpůrných charakter při ustanovení osoby pachatele. Podstatný byl samotný e–mail o zamýšlené akci a především závažnost jeho obsahu. Ten v policii vzbudil důvodné obavy, že se jedná o reálnou hrozbu, byť se následně prokázalo, že šlo o smyšlenou informaci.

Samosoudce Robert Pekárek pak po ukončeném dokazování vynesl rozsudek, na základě kterého byl soudem uložen muži za tři prokázané přečiny úhrnný trest odnětí svobody v délce trvání devět měsíců s podmínečným odkladem na zkušební dobu dva roky. Obžalovaný si ponechal lhůtu na rozmyšlenou, rozsudek tak není pravomocný. Více ve čtvrtečním vydání Deníku.