To musí starosta Martin Malý na návrh zastupitele Jana Klimeše (ČSSD) svolat mimořádné jednání. „Ještě před tím, ale budeme o přípravě koncesní dokumentace diskutovat na pracovním jednání,“ řekl Malý. Ten navrhoval snížit nájem na 14,6 milionu korun, což je vlastně částka bez DPH, na který si město může uplatnit odpočet.

Částka za vodné a stočné, která se může vyšplhat na přibližně devadesát čtyři korun za kubík se většině z nich nelíbila. Stejně tak se nedokázali shodnout, zda sníží částku, kterou každoročně platí ČEVAK městu. „O tom je třeba diskutovat a promýšlet to déle,“ zhodnotil situaci Jan Toncar (ČSSD).
„Podle mého názoru je koncesní řízení šité na míru opět ČEVAKu. My bychom se měli zamyslet nad tím, jak si provozovat vodu vlastními silami, Tím dokážeme snížit cenu za kubík,“ tvrdí Jana Krejsová (ČSSD).

Podle Roberta Zemana (Pro Prachatice) město nepotřebuje tolik peněz, když umí snížit náklady na opravy vodohospodářského majetku. „Vždyť nám letos zbyly čtyři miliony. Před chvílí jsme je přesunuli na další opravy,“ řekl Zeman. Jenže právě tyhle peníze by ODS použila třeba na dotování ceny vody pro obyvatele města.

Jednou z letošních rekonstrukcí, které město hradí z fondu na obnovu vodohospodářského majetku a tvoří ho právě nájemné od provozovatele sítí, je ulice Lázeňská. Ze stejných peněz se platily ulice Družstevní a U Hvězdárny, jejíž oprava dnes končí.

Cena vody v Prachaticích:
V roce 2011 platí obyvatelé Prachatic dvousložkovou cenu za vodné a stočné ve výši 63,58 Kč za m³. Každý zároveň platí za pronájem vodoměru. Vodu ve městě provozuje ČEVAK a městu platí nájem cca 17 milionů Kč.