Plánují výstavbu víceúčelového sportoviště. Na něj by chtěli zažádat o dotaci. Protože ale žádná není stoprocentní, rozhodnou peníze, které by musela investovat obec. Podle místostarostky Ivany Kubičkové ale mají i další priority. ”Potřebujeme investovat také do infrastruktury nebo opravy a zateplení budovy základní školy. Uvažujeme také o výstavbě osvětleného chodníku kolem hlavní silnice na Prachatice,” upřesnila.

Chodníkem chce obec přispět k bezpečnosti obyvatel. a hlavně dětí, které zastávku využívají při cestování do školy. Ty jsou podle Kubičkové ohroženy nejvíce. „Obcí projíždí obrovské množství nákladních aut a hlavně v zimě, kdy je cesta zúžena vinou odhrnutého sněhu, je chůze velmi nebezpečná,” tvrdí místostarostka. Navíc ještě poukázala na fakt, že jen málo řidičů dodržuje nejvyšší povolenou rychlost.

Ke zvýšení bezpečnosti na této komunikaci Vitějovičtí přispěli už letos. Provedli úpravu dopravního značení. A zároveň posunuli dopravní značky, jež označují začátek a konec obce. Podle Kubičkové je ale už opravdu nutné situaci vyřešit kompletně. „Obyvatelé s výstavbou chodníku z valné většiny souhlasí,” tlumočila názor vitějovických lidí.

Kromě chodníku by celá investice mohla vyřešit také napojení jednotlivých nemovitostí na obecní kanalizaci. „Celý náš úmysl je ale poměrně komplikovaný, a proto jsme obtížně sháněli projekční firmu,” dodala místostarostka. Teprve před několika málo dny obec obdržela první cenovou nabídku na zpracování projektové dokumentace. Zastupitelé s ní souhlasí a v příštím roce by tak mohl být projekt připraven i se stavebním povolením.