Deníku to potvrdil vedoucí odboru investic Jaromír Markytán. Prodloužení termínu odsouhlasili v pondělí prachatičtí radní. Důvodem prodloužení termínu ukončení prací jsou dodatečné stavební úpravy. „Ve snaze vyjít vstříc všem majitelům nemovitostí v ulici jsme nechali ke všem objektům v ulici přivést přípojky na plyn. Mobilní operátoři si zároveň do země položili kabely tak, abychom budoucnu nemuseli více zasahovat do země,” řekl Jaromír Markytán.

Zároveň s opravou ulice jeden z majitelů objektů nechal odstranit garáže na svém pozemku. Výrobní družstvo invalidů zase požádalo o zavedení plynu do objektu. „V souvislosti s tím také radní řešili více a méně práce. Nakonec pak odsouhlasili navýšení nákladů na opravu o zhruba dvacet tisíc korun,” zkonstatoval vedoucí odboru investic. Plynové přípojky jsou připraveny také k objektům, které město nedávno uvolnilo pro nové majitele. Ti se pak budou moci sami bez zásahu do komunikace rozhodnout, zda budovy budou vytápět plynem.

Termín dokončení se protáhne o čtrnáct pracovních dnů. Původně měla být rekonstrukce hotová 15. listopadu. V pondělí radní termín posunuli na 2. prosince. „Klimatické podmínky nám zatím přejí a doplňkové práce rozhodně stihneme,” upřesnil Markytán.

V těchto dnech firma Strabag začala s pokládkou obrubníků na chodníky. Kostky v nich budou podle slov vedoucího investičního odboru městského úřadu dokonce barevně rozlišené. Celkové náklady na rekonstrukci jsou z výběrového řízení na dodavatele bezmála šest milionů korun. Nový povrch na chodnících a komunikaci ale město zaplatí z dotace.

Oprava Lázeňské ulice:
Výběrové řízení na kompletní rekonstrukci ulice Lázeňské ulice vyhrál prachatický Strabag s nabídkovou cenou cca 5,93 milionu korun. S opravou se začalo v září a měla být hotova k 15. listopadu. V pondělí prachatičtí radní schválili zvýšení nákladů o cca 20 tis. korun a prodloužení doby dokončení na 2. prosince.