Pondělí

Od ledna příštího roku bude na Prachaticku jediná střední škola zřizovaná krajem. Studenti se ale nemusejí obávat o své místo nepřijdou. Jen prý budou mít na vysvědčení podpis jiného ředitele.
Deník: Optimalizace je zkrátka snižování počtu a hotovo. Vždyť jen, aby pak kadeřnice nebo kosmetičky nevymřeli. No, což namalovat a učesat, se dámy zvládnou přece bez cizí pomoci.

Úterý

Jedni z nejlepších jsou v prachatičtí chirurgové v laparoskopických operacích žlučníku. Vyplývá to ze statistických údajů Všeobecné zdravotní pojišťovny. V kategorii malých nemocnic se ta naše vyšvihla do předních pozic.
Deník: V Prachaticích to jde jako po drátku. V pondělí člověk přijde, v úterý jde pod kudlu a nejdéle v pátek pěkně do své vlastní postele. Výhodu to má, alespoň nemusí platit poplatky za postel nemocniční. Jen aby páni nahoře vzali umění chirurgů v potaz při optimalizaci nemocničních lůžek.

Středa

Prachatičtí povolali do boje se sněhem také dvě čtyřkolky. Odhrnovat sníh tak budou i obyvatelé města. Prý vyrazí klidně ve čtyři ráno, stejně jako zaměstnanci technických služeb a nebude to město stát ani korunu navíc.
Deník: Jako nápad dobrý, jen aby to čtyřkolkářům vydrželo a neodradily je zmrzlé prsty na řidítkách hned po prvním výjezdu a parkovací místa zůstanou stále závátá.

Čtvrtek

Vimperská radnice přiznává, že má problém s nepřizpůsobivými Romy. Vedení města ale rozhodně odmítá, že by se situace mohla vyhrotit do podobného stadia, jako je tomu na severu Čech. Obyvatelé založili Hnutí za Vimperk bez nepřizpůsobivých Romů. Prostřednictvím petice chtějí dosáhnout toho, aby se ve městě rozšířil kamerový systém a chování nepřizpůsobivých se dostalo do úměrných mezí.
Deník: Nezbývá než věřit, že zatím slovní konflikt nepřeroste v boj podobný tomu ve Šluknovském výběžku. To by nebyl nejlepší způsob, jak Vimperk zviditelnit.

Pátek

Ještě loni prachatičtí pacienti bojovali za to, aby v nemocnici zůstalo ortopedické oddělení. V letošním roce si ale dokonce mohou zkrátit čekací lhůty. Ortopedi totiž mohou do konce roku provést ještě na padesát operačních zákroků. Čekací doba pak závisí na tom, kde je dotyčný pacient pojištěn. Zájemci se už nyní mohou hlásit u svého ortopeda.
Deník: Dobrá zpráva, alespoň něco by se nemělo rušit a ještě by se mohlo zdokonalit.

Sobota

Chování nepřizpůsobivých obyvatel Vimperka může ovlivnit také nová vyhláška, která zreguluje hazard ve městě. Vedení radnice slibuje, že bude ještě letos. Prý v ní budou i lokality, kde hazardní hry město zakáže úplně.
Deník: Možná pomůže, možná ne. Jen jestli by to nechtělo spíš vyhlášku na regulaci chování v ulicích šumavského města . . .