Nabídku středních škol a učilišť si nenechala ujít ani Erika Novotná. A to i když rozhodnutí, jež ovlivní její budoucí život, má za sebou. Jasno má totiž od třetí třídy. „Chci být vyšetřovatelem u policie,“ tvrdila. Jak dále řekla, tato práce se ji zalíbila při sledování filmů či seriálů. K policii má ale blízko i z toho důvodu, že její strýc u ní pracuje. „Hodně si tak spolu povídáme. Díky strýcovi jsem se blíže seznámila s tím, co práce policisty obnáší,“ popsala.
Proto ji trochu zklamala nabídka škol, která se ve středu na trhu prezentovala. Podle jejích slov byla zaměřená spíše pro deváťáky, kteří budou volit mezi učebními obory. „I když na druhou stranu se nedivím. S mamkou jsme moji budoucí školu hledaly, a v našem okrese není,“ poznamenala.
Vysněnou školu by mohla najít buď ve Vodňanech, nebo v Holešově. Její druhou volbou by byla škola zaměřená na právo.

Burza středních škol více pomohla její kamarádce, se kterou se ve středu do Prachatic vydala. Deváťačka Martina chce být učitelkou. I ona se nerozhodovala na poslední chvíli. Učitelkou chce být odmalička. „Velice se mi zalíbila i nabídka průmyslové školy. Když by mi tak nevyšla první škola, průmyslovka by byla asi mojí druhou volbou,“ doplnila.