Ve zdejším skanzenu navštívili již tradiční přehlídku mezinárodního folkloru a díky přízni vydavatelského domu Passauer Neue Presse, který festival v rámci projektu Lidé v Evropě pořádal, měli zájezd zcela zdarma.

Ve skanzenu, kde je k dispozici na sto padesát typických venkovských objektů se vším, co k životu na bavorské vesnici patřilo, mohli předplatitelé obdivovat typickou architekturu i expozice historických řemesel.

Volná místa mezi několika pódii a starými dřevěnými domy zabírali prodejci domácích potravin nebo řemeslníci předvádějící své umění. Nechyběl výrobce dřeváků, přadlena, kováři, malířky a foukačky skla, pekaři a bylinkáři.

Zkrátka bylo na co se dívat. A co poslouchat. Na pódiích tak mohli zhlédnout představení souboru až z daleké Číny, poslechnout typická hudební vystoupení „alpského“ folk〜loru nebo se nechat unést divokostí maďarské hudby a tance. Ale mohli si také zazpívat známé české lidovky s dětským folklorním souborem z Domažlic.

Účinkující přijeli do této vesnice v Bavorském lese z deseti zemí světa.

V nádherné přírodě s množstvím zajímavých podnětů tak mohli i předplatitelé našeho Deníku strávit na zážitky bohatý den, a to navíc pod absolutně azurovým nebem.

Za redakci Deníku můžeme slíbit, že za rok umožníme opět našim věrným předplatitelům tento mimořádný výlet za lidovou hudbou na druhou stranu naší Šumavy.