Ve Vimperku totiž mají jednu svatbu na toto datum nahlášenou už od února. Odehraje se navíc přesně v jedenáct hodin dopoledne. „Je jasné, že tito lidé si datum i čas svatby vybrali právě kvůli jeho kouzlu,” tvrdí vimperská matrikářka Helena Váchová, která prozradila, že na stejný den jsou na Vimpersku ohlášeny ještě další dvě svatby. „Letošní rok je z hlediska počtu svateb nadstandardní, rozhodně svazky uzavíralo více lidí než za hodně posledních let,” konstatovala Váchová.

Ve Volarech mají na pátek nahlášenu jednu svatbu, snad kvůli datu si ji budoucí manželé nakonec domluvili na pátek. „Původně ji měli dojednanou na sobotu, ale později své rozhodnutí změnili, asi právě kvůli těm číslům,” vysvětlovala Anna Hodánková z volarské matriky a dodávala, že svateb mají v letošním roce zhruba stejně jako loni, zatím čtyřiadvacet.

Podobné je to i v Netolicích, kde v letošním roce uzavřelo svazek manželský už šestapadesát párů, většinou přitom na zámku Kratochvíle. „Svateb je v letošním roce dost, na pátek ale překvapivě žádnou ohlášenou nemáme,” uvedla tamní matrikářka Jana Borovková.
A páteční magické datum neinspirovalo k uzavření sňatku nikoho ani v Prachaticích, kde je rok zatím oproti jiným na svatby celkově poměrně chudý.