Územní plán by pak od roku 2013 měl být směrodatný. Podle slov prachatického starosty Martina Malého je jasné, že město chce v příštích letech dát k dispozici pozemky na stavbu rodinných domů v lokalitě Pod Cvrčkovem.

V souladu s plánem ale také město neuvažuje o přemístění sportovní střelnice, která se nachází právě Pod Cvrčkovem. „Musíme najít řešení, jak objekt střelnice odhlučnit tak, aby bylo možné prolomit současnou stavební uzávěru,“ vysvětlil nedávno Malý. Uvedl, že odhlučnění střelnice je jednou z priorit. V rozpočtu města je odhlučnění mezi akcemi v přednostním zájmu hned na prvním místě s investicí zhruba šest milionů korun.

Nové bytové domy bude pak možné stavět mezi sídlištěm na Šibeničním vrchu a ulicí Husinecká.

Prioritou územního plánu je také najít nové plochy pro výrobní a podnikatelskou činnost. „Jako hlavní pro průmyslovou zónu považujeme prostor poblíž Těšovic,“ řekl Malý. Stávající průmyslová zóna v Krumlovské ulici je totiž zaplněna.

Z územního plánu nezmizela přeložka silnice Prachatice – Těšovice. „Stále s ní počítáme, stejně jako s rozšířením komunikace Prachatice – Libínské Sedlo,“ dodal Malý.