Pondělí
Jeden z posledních pozemků v průmyslové zóně na stavbu slíbili prachatičtí zastupitelé firmě GRW, která od roku 1995 vyrábí v Prachaticích kuličková ložiska. Do dvou let firma přibere sto sedmdesát zaměstnanců.
Deník: Výborná zpráva, alespoň v době, kdy hrozí, že skončí prachatický provoz Madety. Škoda, že takových dobrodinců není ve městě víc. Měli bychom se tu jako v žitě.

Úterý
Voda z místních lesů neteče všechna do vodojemu, ale bez užitku končí v kanálech. Vedení města proto navrhlo, aby se více vody místních zdrojů dostalo do vodovodního řadu. Jenže zastupitelé návrh zatím shodili ze stolu. Míchat dva zdroje s různým složením není prý příliš dobrý nápad. A Jihočeský vodárenský svaz pak nechce garantovat její kvalitu.
Deník: Jen, abychom s takovými nápady nedopadli stejně jako Pejsek a Kočička, když pekli dort.

Středa
Majitel objektu ve Vodňanské ulici společnost CIB Lands, v němž sídlí pobočka Komerční banky, uzavřel prostor před budovou závorou. Klienti řidiči se tak smutně koukají na prázdné parkoviště a vybrat do bankomatu musejí pěšky.
Deník: To by ale nejdřív museli najít místo v už tak zasekané ulici. Škoda, že projektant, který závoru navrhoval, nemyslel na to, že pěšky se tam nedostanou ani vozíčkáři, což je ve městě bez bariér, čím se Prachatice pyšní, docela prekérní situace. Snad ještě někdo dostane rozum.

Čtvrtek
Jmenování velitele městských strážníků ve Vimperku se zkomplikovalo. Komise nikoho z přihlášených adeptů nevybrala. Důvodem je i fakt, že ani jeden z přihlášených neprošel psychotesty bez výhrad. Není proto zatím možné někoho do funkce vrchního strážníka jmenovat.
Deník: Pánové zřejmě špatně poskládali kostičky, a tak nejsou na vedoucí funkci stavění. Psycholog se asi neptal na nasazování botiček a s tím nikdo nepočítal.

Pátek
Nepřizpůsobiví obyvatelé už sousedům v prachatické Lázeňské ulici rušit večerní siestu nebudou. Poslední rodiny se odstěhovaly. Město teď čeká na soudní rozhodnutí o vyklizení posledního bytu. Jeho nájemník je totiž ve výkonu trestu.
Deník: Nejen lidé, ale také strážníci městské policie si mohou oddychnout. Ti tam totiž málem zřizovali detašované pracoviště. Z ukřičené ulice se po rekonstrukci stane oáza klidu a pohody.

Sobota
Ještě ani rok nestojí lávka, která přemosťuje Pivovarskou ulici, a už dostala ocenění. Ještě více potěší, že jde o dílo, které nakreslil a připravil místní architekt Jakub Nepustil.
Deník: Nikdo nic podobného nečekal, ale teď asi ti, kdo byli proti stavbě údajného monstra, mají dostatečně zavřená ústa. Byla to dobrá práce, bývalý pane starosto Bauere a místostarostové Malý a Rabenhauptová.