Podle jeho slov přišlo na Libín pouhých 706 lidí. „První tři účastnické listy vyzvedli ve stánku pod libínskou rozhlednou Jaroslava a Jiří Tomkovi a Jaroslava Študlarová,“ zkonstatoval Filip Pekárek.Všichni zmínění vystoupali na vrchol Libína ještě před půlnocí a v prvních minutách nového roku tak získali potvrzení o výstupu s pořadovými čísly jedna až tři.

Za poslední roky, kdy je uzavřena restaurace pod rozhlednou, se lidem příliš na vrchol nechce. „Mnozí asi nečekali, že bude zajištěno občerstvení. Přitom se první den roku na vrcholu podával tradičně čaj a další nápoje,“ potvrdil Pekárek s tím, že ti, co na Libín přišli, mohli ochutnat i tradiční česnečka nebo gulášek v bochníku chleba. „Letos ale nepřálo ani mlhavé počasí,“ doplnil Filip Pekárek.

Zato novoroční ohňostroj v režii města Prachatice přilákal na Velké náměstí stovky lidí. Centrum bylo v pět hodin v podvečer téměř zaplněné. „Počet lidí nás překvapil,“ řekla Jiřina Dolejšková z odboru kultury městského úřadu.Přesunutí slavnostního městského ohňostroje ze silvestrovské půlnoci na podvečerní hodiny Nového roku se ukázalo jako dobrý tah. Před sedmnáctou hodinou se v neděli Velké náměstí zaplnilo stovkami lidí, kteří přišli přivítat letošní rok světelnou šou. A při pohledu mezi ně bylo patrné, že záměr radnice, aby si ohňostroj užily hlavně děti, se neminul účinkem. Silvestrovských půlnočních ohňostrojů bylo i bez toho městského v Prachaticích více než dost a trvaly dobrou půlhodinu.