Plzeňská firma Miras stavitelství a sanace na to má ještě necelý týden. „Jde o pouze drobné nedodělky, které rozhodně nebrání provozu,” ujistil starosta Martin Malý.

Majiteli firmy se ale nechce platit sankci, kterou město vyčíslilo za nedodržení termínu dokončení stavby. Požádala proto radnici o prominutí penále. Radní ale prominutí razantně odmítli. „Hlavním důvodem je to, že jsme dodavatele stavby neustále upozorňovali na nedodržování harmonogramu prací. On na to však nereagoval nebo reagoval se zpožděním,” zdůvodnil novinářům prachatický starosta, proč vedení radnice trvá na sankční pokutě.
Pokutu město vypočítalo na zhruba sto sedmdesát tisíc korun. A kdyby jí firma nezaplatila, město netratí. Zatím totiž ještě nezaplatilo celou fakturovanou částku. „Zaplatili jsme devadesát procent nákladů, zhruba milion korun ale stále máme zaplatit. Tyto peníze uhradíme až poté, co budou odstraněny závady,” uvedl už dříve místostarosta Robert Zeman.

Je tak možné, že pokud pokuta na účet města nedorazí, zkrátí město o tuto částku zmíněný milion korun, jehož vyplacení pozastavilo.