Provozovatel si ale na toto rozhodnutí musel počkat. Rada, k níž se žádost dostala již v srpnu, ho přenechala na zastupitelích. „Nakonec jsme došli k závěru, že snížené nájemné bude platit od příštího měsíce. Takto upravená smlouva pak do konce příštího roku,“ upřesnil netolický starosta Oldřich Petrášek. O snížení nájemného provozovatel požádal z důvodu nižší návštěvnosti.

Vložené investice do opravy kulturního domu se pohybují okolo jednoho milionu korun. Kromě jiného se za ně kompletně zrekonstruovaly toalety, a to včetně obkladů či dlažby. V zoufalém stavu se ale také před rekonstrukcí nacházel sál kulturního domu. Při opravách se dále myslelo na protihlukové opatření.

Jak na jednání zastupitelů připomenul starosta, město nájemce v minulosti již několikrát měnilo. Téměř vždy pak s nimi mělo problémy. „Od posledního nájemce ještě dnes vymáháme peníze za škody, které v kulturním domě způsobil,“ uvedl s tím, že věc je řešená i přes soud. A to z toho důvodu, že s městem přestal komunikovat. A nejen s ním. Zprávu o tom, zda prostory splňují požadavky na bezpečnost, si předchozí provozovatel nevyzvedl ani od hasičů.

Provedenými opravami je dnes tento majetek města zhodnocený. A vhodný nejenom pro zábavu mladých. Provozovatel poukázal i na možnost pořádat také jiné kulturní akce.

Kulturní dům má tak stále nájemce, který chce v provozu i nadále pokračovat. Z původních sto dvaceti tisíc korun za rok, ale bude platit dvanáct tisíc korun ročně. „Smlouva je navržená tak, že jeho vložené investice do rekonstrukce kulturního domu jsou zohledně při placení,“ doplnil Petrášek.
Kdyby zastupitelé neschválili snížení nájemného, hrozilo by ukončení smlouvy. A tím uzavření kulturní domu do té doby, než by město sehnalo nového zájemce o provozování. To se ale nestalo, což vítá i dvacetiletá Tereza, která je alespoň za nějakou kulturu pro mladé ve městě ráda. „Delší dobu u nás nic nebylo a byla by škoda, kdyby se to po tři čtvrtě roce zase změnilo. Doufám ale, že si kromě diskoték užijeme třeba i nějaký ples,“ řekla obyvatelka Netolic.