V pondělí budou dosavadní výsledky výběrového řízení projednávat vimperští zastupitelé. Jen oni mají pravomoc odvolávat a jmenovat vrchního strážníka.
Přesně týden před tím absolvoval osobní pohovor s výběrovou komisí poslední z uchazečů, kteří se dostali do užšího výběru a k absolvování psychotestů.

Jak uvedl starosta Vimperka Bohumil Petrášek, existuje pětadvacetiprocentní šance, že v pondělí jmenují vimperští zastupitelé přímo ze čtveřice uchazečů nového vrchního strážníka, který by mohl do funkce nastoupit prakticky druhý den. „Kompletní podklady pro rozhodování budeme mít k dispozici až ve čtvrtek, kdy si máme v Českých Budějovicích vyzvednout výsledky psychotestů, které absolvovali všichni čtyři zbylí uchazeči,“ potvrdil Petrášek.

„Jen jediný ze čtyř uchazečů pracuje nyní jako strážník městské policie. Zbylí tři, přestože v minulosti působili v některé z organizačních složek ministerstva vnitra, případně mají zkušenosti s prací v bezpečnostní agentuře, by nejprve v případě, že některého z nich zastupitelé vyberou, museli absolvovat povinný kurz pro práci strážníka. Teprve pak by takový uchazeč mohl být jmenován do funkce vrchního strážníka,“ shrnul starosta Petrášek s tím, že jeden ze čtyř uchazečů působí u Městské policie ve Vimperku.

Do výběrového řízení zaslalo do 2. července, kdy končila lhůta pro podávání přihlášek, svou žádost devět uchazečů. „Z nich výběrová komise vybrala šest kandidátů, které jsme vyzvali k předložení koncepce fungování a řízení Městské policie ve Vimperku a k osobním pohovorům. Na tuto výzvu pak reagovali jen čtyři a ti absolvovali i psychotesty,“ upřesnil starosta.

Vrchní strážník
16. května odvolalo zastupitelstvo města Vimperk z funkce vrchního strážníka Pavla Duba a dočasně pověřilo řízením městské policie Bohuslava Rubeše.
2. července skončila lhůta pro podání žádostí do výběrového řízení na uvolněné místo vrchního strážník MP Vimperk.
Celkem se přihlásilo 9 uchazečů, z šesti vybraných k pohovorům potvrdili svůj zájem čtyři.
19. září budou vimperští zastupitelé jednat o novém šéfovi MP.