Ještě dnes, v pátek 23. prosince,můžete svá slova připojit i vy, a to ve Vimperku, Lhenicích a Vlachově Březí.

Strašně moc nám chybíte. Máme Vás rádi.

Pane prezidente, děkuji Vám. Já vím moc dobře, že i díky Vám
jsem svobodný občan a že se nemusím stydět za to, že jsem Češka.

Pane prezidente, děkuji za vše, co jste pro tuto zemi vykonal. Nebál jste se říkat pravdu v časech, kdy „všichni” mlčeli a zůstal jste svým zásadám věrný do posledních dnů života.

Pane prezidente, děkuji za Váš osobní vklad pro blaho nás i našich dětí. Vzpomínáme a nezapomeneme.

Vimperk: Město chce vyjádřit soustrast rodině a úctu osobě bývalého prezidenta Václava Havla. Pietní místo je ve druhém patře vimperské radnice, kde je možné poklonit se památce pana prezidenta Václava Havla a podepsat kondolenční listinu, a to ještě dnes do 14 hodin.

Vlachovo Březí: Kondolenční kniha k uctění památky bývalého prezidenta Václava Havla je k dispozici v Infocentru Městského úřadu ve Vlachově Březí do dnešních 12 hodin.

Lhenice: Svou soustrast mohou vyjádřit Lheničtí do kondolenční knihy v budově úřadu městyse v pracovní době úřadu ještě dnes.

Rád bych jménem všem porotců literární soutěže – Próza a poezie 2012, kterou pořádá Próza a poezie, o. s. projevil upřímnou soustrast nad smrtí pana Václava Havla. Velké díky patří nejen jeho počinům, díky kterým nastolil demokracii a pomohl ke svobodnému státu, ale především jsme mu vděční za svobodu slova, kterou můžeme my i naši autoři příspěvků projevit.

Mladí spisovatelé pro které soutěž pořádáme už nepamatují, na pro nás významný rok 1989, avšak věříme a víme, jak důležité je vyprávění jejich rodičů i prarodičů o době, která byla a především o člověku, který pro nás udělal strašně moc. Mnozí si ani neuvědomují mladí básníci a pisatelé si neuvědomují, že mohou beztrestně psát své myšlenky, kritiky a názory.

Proto je pro nás velmi příjemné, když děl do soutěže přišlo v letošním roce přes tři-sta, letos si poprvé uvědomuji, jaký smysl naše literární soutěž má. Panu Václavu Havlovi bezesporu vděčíme za mnohé, však my, jako členové poroty soutěže, básníci, učitelé a literáti, jsme vděční za svobodu slova! Děkujeme pane prezidente!

Martin Staněk – ředitel soutěže