V této obci tak můžete potkat bývalé členy Babouků, ale i mladší muzikanty z Netoličky. Dnes se ovšem obec nepyšní jen muzikanty, nadějní jsou i tanečníci. Vedou je manželé Faflíkovi z Němčic, kteří se v obci podílejí také na pořádání mnoha kulturních akcí. Pod svá křídla si zhruba před rokem vzali nejmenší obyvatele. Jak řekl František Faflík, děti mají velký potenciál. Navíc v obci jich bylo tolik, že založení tanečního kroužku Pastelky nic nebránilo.
První jejich vystoupení si užili návštěvníci loňského hasičského plesu. „Naše předtančení mělo obrovský úspěch, takže o další motivaci nebyla nouze,” vzpomněl František Faflík, který si myslí, že úspěch zaznamenali hlavně proto, že do té doby nebyli místní na podobné vystoupení zvyklí.

Tanečníci ve věku od čtyř do dvanácti let se následně předvedli i v nedalekých Babicích, na němčické pouti či na tradičním jarmarku v Netolicích. Tady si jejich vystoupení mohli návštěvníci zapamatovat díky růžovým deštníkům, s nimiž tancovali. Ze začátku se mohl taneční kroužek chlubit i jedním tanečníkem. „Protože je ale vášnivým fotbalistou, neměl už tolik času. Nyní tak kroužku vévodí děvčata,” popsal jejich vedoucí. Ta už ale na pravidelné středeční tréninky nedocházejí jen z Němčic, přijíždějí i tanečnice z nedalekého Mahouše a Radošovic.

Z historie a současnosti obce Němčice:
Historie
První a nejstarší zpráva o existenci starobylé osady Němčice se zachovala již z roku 1220. V této době se zmiňuje první zdejší držitel Svatomír z Němčic. Krajina svými stavebními památkami nesahá dále, než do druhé poloviny 13. století. V tomto století také byla zahájena výstavba kostela svatého Václava, dnes svatého Mikuláše.
Pamětihodnosti
Za kostelem se nacházejí také boží muka. Na východním okraji obce zase výklenková kaple svatého Václava. Kaple byla postavená v roce 1858 a její součástí byla i dřevěná socha sv. Václava. Ta ale byla v sedmdesátých letech minulého století odcizená. Kaple je přiřazována k památkám Jihočeského selského baroka. Stejně jako několik domů v obci.
V horní části obce se pak nalézá další kaple, a to svatého Jana. Také ta byla v minulosti vykradená.
Současnost
Zástavba obce nemá jednotný charakter. Jsou zde klasické zemědělské usedlosti. Ve střední části obce jsou zase novodobé rodinné domy městského typu.
Dopravní obslužnost je zajištěna autobusovou dopravou.
Na své si v obci přijdou i čtenáři, obecní knihovna je otevřená každou středu
Obec se dělí na dvě části, a to Němčice a Sedlovice.

Společně pracují na nové sestavě, při které se diváci mohou těšit i na sólové výstupy. Důležitým prvkem budou rovněž šátky a klobouky. „Mezi námi je břišní tanečnice a tanečnice breakdance. Něco z těchto stylů se tak v našem novém programu objeví,” mluvila o nové sestavě hlavní choreografka malých i velkých tanečnic Marie Faflíková.

Upřesnila, že předvést by ji poprvé opět chtěli na plese pořádaným zdejším sborem dobrovolných hasičů a následně na dětském karnevale. Jak ujistila, vystoupení se přichystá i pro rodiče v obcích, odkud některé tanečnice dojíždějí. Ještě předtím si ale s nejmenšími obyvatelkami místní užijí adventní koncert. Na začátku prosince pak zavítají do Netolic. „Koncert připravujeme na den, kdy do Netolic přijede Paní Zima,” pozvala na další vystoupení Marie Faflíková.

Manželé Faflíkovi ale nedali možnost nového vyžití v Němčicích jen dětem. Na své si od letošního roku přijdou i místní seniorky. „Babinec” jak o klubu seniorek s úsměvem mluvila jeho vedoucí Marie Faflíková, má už dnes dvacet členek. A schází se každý měsíc. Seniorky se již zanedlouho mohou těšit na vánoční besídku. V příštím roce pak na zájezd.

Aby toho nebylo málo, od září si kromě mladých děvčat mohou zatančit i ženy. A to v rytmu latiny. „Oblíbily si to natolik, že kromě středečních hodin, přidáme i nedělní tancování,” uzavřela Marie Faflíková. Kulturní život v této malé obci dále manželé Faflíkovi obohacují i spolupořádáním silvestrovského veselí, dětského dne či rozlučkou s létem.

Počet obyvatel:
Rok 1890 – 286 obyvatel
Rok 1900 – 280 obyvatel
Rok 1910 – 301 obyvatel
Rok 1921 – 287 obyvatel
Rok 1930 – 257 obyvatel
Rok 1950 – 207 obyvatel
V těchto letech se při sčítání počítalo s přítomnými obyvateli v obci.
Rok 1961 – 174 obyvatel
Rok 1970 – 163 obyvatel
Rok 1980 – 171 obyvatel
Rok 1991 – 181 obyvatel
V těchto letech se při sčítání počítalo s obyvateli hlášenými v obci k trvalému pobytu.
Rok 2001 – 187 obyvatel
V tomto roce se při sčítání počítalo s osobami s trvalým nebo dlouhodobým pobytem v obci.
V současné době je v obci hlášeno kolem 180 obyvatel.