Stejně, jako tomu bylo v případě mítinku, který DSSS uspořádala i přes pokus zamezit jejímu uskutečnění ze strany vedení města loni v listopadu, se hodlají členové strany a její příznivci sejít na náměstí Svobody.

Na základě minulých zkušeností, kdy Krajský soud v Českých Budějovicích pokus města mítink nepovolit svým rozsudkem zrušil, tentokrát radnice žádné další podobné kroky neučinila. Podle tajemníka Městského úřadu Vimperk Zdeňka Ženíška tak veřejnému shromáždění pod hlavičkou DSSS bránit nebudou. „Odbor vnitřních věcí Městského úřadu Vimperk po zvážení všech skutečností neshledal, že by toto politické shromáždění bylo konáno v rozporu se zákonem o právu shromažďovacím,“ uvedl Ženíšek.

Poprvé a zatím naposledy se příznivci DSSS sešli ve Vimperku 26. listopadu loňského roku v době, kdy vrcholily problémy s některými zástupci romské komunity ve městě, kteří podle slov obyvatel i vedení města a podle zjištění Městské policie ve Vimperku opakovaně páchali přestupky proti veřejnému pořádku ale i trestnou činnost. Na základě vyhrocené situace přijali zastupitelé města spolu s městskou policií důraznější opatření k zachování veřejného pořádku a jako jedno z nich schválili před koncem roku také obecně závaznou vyhlášku směřující k omezení hazardu ve Vimperku. To mělo podle vedení města napomoci ke snížení zneužívání sociálních dávek. Podle provozovatelů heren však toto opatření nepřinese kýžený efekt.

Iniciativa DSSS a názory k dění ve Vimperku, které postupem času zaplnily diskuzi na stránce Hnutí za Vimperk bez nepřizpůsobivých Romů na sociální síti Facebook a které přerostly v osobní útoky, nakonec přiměly zakladatele hnutí, aby stránky zrušil. Nicméně celá iniciativa hnutí napomohla tomu, že vedení vimperské radnice začalo o situaci ve Vimperku hovořit otevřeně a našlo v rozpočtu města pro letošní rok prostředky k rozšíření kamerového systému o další dva kamerové body. Jeden by měl pomoci městským strážníkům monitorovat dění v ulici Pasovská a druhý pak v městském parku u Volyňky v blízkosti budovy Základní školy T.G.M.

Od doby konání obdobného mítinku vznikla ve Vimperku místní organizace DSSS, jejímž předsedou je podle webových stránek Zdeněk Ondrášek a je tak po Českých Budějovicích, Táboře a Strakonicích čtvrtou místní organizací DSSS na jihu Čech. V souvislosti s děním po posledním mítinku DSSS ve Vimperku, kdy mělo dojít k údajnému napadení zpěvačky skupiny Monkey Business Tonyi Graves, vede Policie ČR vyšetřování proti dvěma mužům podezřelým ze zmíněného útoku. Podle policejní mluvčí Martiny Joklové zahájili prachatičtí policisté Služby kriminální policie již počátkem prosince loňského roku ve věci trestní stíhání proti dvěma mužům ze Strakonicka. „Proti pětadvacetiletému muži pro podezření z trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, dále pro hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob a pro výtržnictví. Druhého muže (34) obvinili kriminalisté z trestného činu výtržnictví,“ shrnula Martina Joklová. V současnosti je vývoj případu ve fázi, kdy by ze strany vyšetřovatelů měla být věc předána na státní zastupitelství.

DSSS, která v inkriminovaný den pořádala ve Vimperku svůj mítink, se okamžitě po zveřejnění informací od incidentu ve Vimperku distancovala, odmítla jakoukoli spojitost s přítomností členů a příznivců DSSS a naopak zvažovala právní kroky proti zpěvačce samé i některým médiím. Následně svá prohlášení částečně představitelé DSSS korigovali v tom směru, že pokud by policejní vyšetřování prokázalo, že je do věci zapleten člen DSSS, bude mu s okamžitou platností ukončeno členství ve straně.