Na tom se shodli v závěru letošního roku již podruhé husinečtí zastupitelé.Poprvé o nutnosti začít už vážně řešit osud rekreačního zařízení města mluvili v listopadu. Už tehdy chtěli prakticky vzápětí vyhlásit záměr pronájmu. Jenomže v dané chvíli vlastně nevěděli, za jakých podmínek by chatovou osadu případnému zájemci nabídli k provozování. Proto rozhodli odložit projednání osudu chatové osudy na prosinec s tím, že rada města do té doby připraví podmínky pronájmu.Podle místostarosty Petra Tesárka se ale aktuální východisko z neutěšeného stavu pozměnilo. „Pronájem jsme prozatím odložili.

Zastupitelé souhlasili s tím, že se připraví projektové podklady, abychom věděli, kolik by nás stála modernizace areálu,“ uvedl místostarosta Tesárek. Jinými slovy, zastupitelé se momentálně kloní spíše k jedné z původních variant, a to, že chatovou osadu opraví město.A spolu s tím se chtějí Husinečtí ucházet o dotaci. Tomu podle místostarosty musí předcházet přehled nákladů, které by si modernizace areálu vyžádala.

„Chtěli bychom se dostat s kvalitou nabízeného ubytování o třídu výš, což znamená mít v každé chatce odpovídající sociální zázemí včetně sprchového koutu, umyvadla a toalet, aby návštěvníci nebyli nuceni využívat společné sociály. To je podmíněno přivedením vody a položení kanalizace ke každé chatce,“ shrnul Petr Tesárek.V současnosti tedy nechalo město zpracovat studii nákladů a od zastupitelů má i zadání hledat možný dotační titul, který by pomohl při financování tohoto záměru. Pak se podle místostarosty uvidí, jaký bude další osud chatové osady.

„Pronájem jsme tedy prozatím odsunuli,“ dodal. Termínově by zastupitelé mohli mít podklady pro další jednání k dispozici na konci ledna. Základní studii už město má z minulosti, nyní je potřeba aktualizovat náklady podle současných cen.