Na konci loňského listopadu se stávající vedení města rozhodlo zrušit výběrové řízení na firmu, která se měla postarat o projektovou dokumentaci na plynofikaci budov základní školy i samotnou realizaci prací. Podle nich nebyl způsob zadání zakázky příliš šťastný a průhledný. Tím se ale zároveň posunul termín, kdy k samotné realizaci prací dojde.


„Květen a červen by měly být měsíce, kdy se uskuteční výběrové řízení na zhotovitele a zároveň doba na přípravu realizace. S prvním dnem prázdnin by měly začít přípravné práce a o prázdninách se plynofikace také uskutečnit," vysvětlil k termínům už v únoru místostarosta Netolic Pavel Pilař. Předpokládané termíny pak radnice opravdu plní.


Přesunutí plynofikace na prázdniny nevadilo ani řediteli školy. „Pro školu je to ideální termín," potvrdil Ladislav Vovesný.


Město se ale o prázdninách pustí hned do tří různých rekonstrukcí. Termínově by měly být dle výzev k podání nabídek práce na jednotlivých rekonstrukcích zahájeny k 1. červenci. V případě mateřské školy, kde bude vyměněn střešní plášť na jedné z budov v areálu, ale vedení města preferuje, aby práce začaly až 13. července a skončily k 9. srpnu. Tedy v době, kdy bude přerušen provoz mateřské školy.


V případě základní školy a její plynofikace by chtělo mít vedení města hotovo v polovině srpna. V případě poslední ze tří akcí, rekonstrukce chodníku v Hornické ulici, je zatím termín do konce září.


„Před sebou máme ještě dvě výběrová řízení, a to na zhotovitele rekonstrukce sociálního zařízení na hřišti a rekonstrukci tří ulic," doplnil k nejbližším akcím starosta Netolic Vladimír Pešek. Na sociální zařízení na hřišti dostali Netoličtí peníze z dotace.