Skupinu A suverénně ovládli Kelti z SK Nižbor, kteří porazili jak HBC Slzu Třebíč 2:0, tak i HC Olešník gólem v posledních vteřinách 3:2. Druhé místo obsadila Třebíč.

Ve druhé skupině se představil rodící se B tým Highlanders a ostudu rozhodně neudělal. Tento celek uhrál těsnou porážku s Termity z Velešína 0:1 a překvapivou remízu s HBC Kolín. Skupinu B nakonec vyhráli Termiti, kteří získali čtyři body.

Skupinu C okořenili svým vystoupením zahraniční návštěvníci z německého Deggendorfu. Hlavním aktérem této skupiny byli ale Horalové A, kteří začali svůj pokus o obhajobu titulu remízou s béčkem Betonovy Holubov. Ta poté remizovala i s Deggendorfem, a tak poslední utkání mělo rozhodnout nejenom o tom, z jakého místa Horalové postoupí, ale i to, zda Highlanders B postoupí do play off přímo, nebo budou muset podstoupit loterii baráže. Horalové ale neponechali nic náhodě a po suverénním vítězství poslali své ,,béčko" do čtvrtfinále.
V prvním čtvrtfinálovém boji Betonova B vyválčila postup přes HBC Kolín na samostatné nájezdy, když vyhrála 2:1. Termiti Velešín pak nestačili na dobře hrající Slzu Třebíč a prohráli 1:4. V dalším utkání Kelti z Nižboru přehráli suverénně Deggendorf 5:0, který sice dokázal otočit baráž s Olešníkem, ale na play off už mu nezbyly síly. V posledním čtvrtfinálovém souboji proti sobě nastoupila dvě domácí mužstva. Lépe vykročil do rozhodujícího duelu tým Highlanders B, který vedl po krásné střele do šibenice. ,,Áčku" se podařilo vyrovnat až těsně před koncem první půle. Po změně stran pak první tým Horalů potvrdil roli favorita a zvítězil 5:1.

V prvním semifinále mezi Holubovem B a týmem SK Kelti Nižbor se čekalo na góly až do poloviny druhé půle. Pak ale Kelti dali dvě nádherné branky a vybojovali si zasloužený postup do finále. Druhé semifinále svedlo dohromady celek Highlanders A, který vyzval tým Slzu Třebíč. Druzí jmenovaní vedli po první polovině o branku, ale Horalové poté vyrovnali dalekonosnou ranou Michala Hnízdila, jinak hráče extraligového Kladna. Utkání nakonec dospělo až k nájezdům, ve kterých čaroval brankář Horalů Pixa. Postup domácím zajistil jediným úspěšným nájezdem Markytán. Třebíč si následně spravila chuť v nájezdech o bronz s Betonovou, kterou porazila 1:0.
Ve finále se tedy potkaly týmy SK Kelti Nižbor s Highlanders A. Oba celky divákům předvedly strhující utkání. Domácí nejprve dali dvě slepené branky a po první půli zaslouženě vedli. Kelti však dělali čest svému jménu, nevzdali se a zarputilou snahou se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Naštěstí Horalové více nepovolili a mohli se radovat z obhajoby titulu, který jim vynesl krásný putovní pohár.
Nejlepším brankářem se stal Lukáš Koudela z týmu HBC Slza Třebíč. Cenu pro nejkvalitnějšího beka získal Jiří Dvořák z celku Kelti Nižbor. Cenu pro nejlepšího útočníka a nejproduktivnějšího hráče si pak odnesli domácí Horalové Karel Sedláček a Jaromír Markytán, kteří patřili k velkým oporám týmu.

Tímto turnajem Horalové začali přípravu na mistrovskou sezónu, která začne jako obvykle okolo 10. září.

Josef Parkman