Po pohádce se ubíraly zraky návštěvníků na exhibiční vystoupení s náčiním Gymnastek sportovního klubu Máj České Budějovice, které se účastní soutěží po celé Evropě. Gymnastika je velmi náročný sport. Svůj um předvedla děvčata s náčiním – kuželi, obručí, stuhou, míčem. Divákům se představily medailistky. Všechny dívky v netolické hale připravuje na novou sezónu jejich trenérka paní Ivana Pokorná. Děvčata sklidila u přítomných návštěvníků velký obdiv souladu pohybu s hudbou a celkový dojem podtrhlo zdobné oblečení.

K posezení patří neodmyslitelně dechovka svými písněmi tentokráte těšila přítomné Netolická pětka. Chybět nemohlo ani taneční vystoupení. Netolice navštívil Spolek hezkých holek pro Jámu a okolí. V úvodu zazněla scéna Babeta a po krátké pauze vyplněné oblíbenými písněmi přišel na řadu další výstup Sokolky. Velmi se líbila parodie na skladbu Čau lásko. Děvčata sklidila u obecenstva obdiv za humorné zpracování a zasloužený potlesk.

V Prachaticích se konal Piknik proti samotě.
GALERIE: Aby nikdo nebyl sám... V Prachaticích pořádali piknik proti samotě

Dechová hudba Netolická pětka hrála do pozdního večera nejen tradiční repertoár, ale i moderní skladby. Poděkování patří pracovníkům, kteří se na přípravě akce podíleli, aby byla technicky zajištěna. Jejich zásluhou bylo možné usednout na lavičku pod stanem a sledovat účinkující i po setmění.

Během akce si mohli návštěvníci vybrat z bohaté nabídky připraveného občerstvení.

Jiřina Petrášková