Ten letošní první sníh ale dlouho nevydrží. Poprašek napal v noci na 13. října, ale už během dopoledne zase pomalu mizel. "Předpovědi ovšem prorokují, že by další studená fronta a s ní i sněžení mohlo přijít do několika málo dnů," řekl kvildský starosta. Právě on z prvního letošního sněhu postavil prvního sněhuláka.

V noci na středu nenasněžilo jen na Kvildě, ale také na dalších místech kraje. Potvrdil to Daniel Maňhal z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Podle něj sníh napadl také na Horské Kvildě, slabý poprašek byl na Kubově Huti, sněžilo i na Churáňově.

„Tam napadly asi tři centimetry, sníh tam ležel od úterního večera,“ poznamenal Daniel Maňhal a doplnil, že nejvíce sněhu – až pět centimetrů – napadlo na šumavském Březníku.

Sněžit by mělo i v noci na čtvrtek, kdy se smíšené nebo sněhové přeháňky dají čekat v polohách nad 900 metrů nad mořem. Hranice sněžení by se ve čtvrtek přes den měla v kraji posunout nad 1000 metrů nad mořem. Srážky by od západu měly ustávat ve čtvrtek večer.

Také žijete v místech, kde už napadl první sníh? Pokud jste nezapomněli fotit, pošlete nám své snímky na e-mail: servis.jih@denik.cz, děkujeme.

Lipno se chystá na zimu, sněžná děla jsou na svých místech

Přípravy na zimní sezonu jsou v plném proudu v lipenském ski areálu. „Sněžná děla jsou na místech,“ sdělila mluvčí společnosti Lipno Servis Olga Kneiflová. „Začíná se chystat a zařizovat Foxpark pro děti, na svá místa se instalují jezdící pásy pro malé lyžaře a vše potřebné. Velká lanovka z centrálního parkoviště je nyní mimo provoz kvůli technické údržbě.“