Projekt jako takový je sice na papíře, ale dál zůstane 
v šuplíku. Předběžná cena na stavbu skateparku 
v areálu Městského stadionu v Prachaticích je stanovena na dvanáct milionů korun. Rozpočet s nimi nepočítá a ředitelka Sportovního zařízení Radovana Kutláková ho v areálu městského stadionu ani nechce. „V této chvíli je projekt příliš nákladný a navíc je pro malou cílovou skupinu lidí," zdůvodnila Radovana Kutláková při posledním jednání prachatických zastupitelů.
Jeden ze zakladatelů prachatického skateboardingu Miroslav Bartoš nad takovými slovy jen kroutí nevěřícně hlavou. „Nikdy jsme nechtěli, aby skatepark platilo město 
z rozpočtu. Od samého začátku jsme chtěli na park získat dotaci. Už v začátku jednání jsme o něm řekli, že pokud nebude dotace, nebude ani skatepark," vysvětluje stanovisko skateboardového oddílu.
Miroslav Bartoš včera upřesnil, že pokud by město na stavbu betonového skateparku dotaci získalo, měla by pokrýt až pětaosmdesát procent celkových nákladů. Obyčejným výpočtem tak každý zjistí, že by město stál zhruba dva miliony korun. „Mávání 12 miliony považuji za nečestné a lživé matení a ovlivňování veřejného názoru," tvrdí.

Skateboardisty nadzvedlo ze židlí nejen to, že radnice, ač zaplatila za projektovou dokumentaci asi tři sta tisíc korun, už nechce dál v projektu pokračovat. To jsou podle vyjádření Miroslava Bartoše, předsedy oddílu skateboardingu v Prachaticích, v tuhle chvíli vyhozené peníze.

close Miroslav Bartoš zoom_in Vadí mu ale i to, že ředitelka Sportovního zařízení Radovana Kutláková tvrdí, že skatepark je pouze pro malou cílovou skupinu lidí. Podle Miroslava Bartoše to není o tom, kolik lidí je registrováno v oddíle. „Každý skejťák jde jezdit, když má čas, chuť a hlavně když je nezbytné adekvátní počasí, tedy sucho," vysvětlil a dodal, že v republice i ve světě se staví nové betonové skateparky. „Ve větší části těchto měst se na členskou základnu nikdo neptá," ujišťuje. Skatepark je podle jeho slov pro adekvátního uživatele, aniž by musel být organizován. Tou jeho nejlepší kvalifikací není výše členského příspěvku, talent, nebo třeba to, že jde o potomka někoho vlivného. „Nejlepší kvalifikací je podle nás pouze fakt, že ho to baví, nebo to prostě chce zkusit," tvrdí s tím, že skate areál je jedním z nejvyužívanějších sportovišť. (Celé vyjádření Miroslava Bartoše.)
U původního návrhu nového skateparku byl bývalý ředitel Sportovního zařízení Jaroslav „Dárek" Černý. Právě on s tehdejším místostarostou Robertem Zemanem navštívil nový park v Klatovech. Podle toho, co tam viděli, začali pracovat na možnostech, jak zrenovovat skate areál v Prachaticích. Stojí za tím, že prachatický areál je zastaralý a že by bylo vhodné ho opravit. „Není pravda, že prachatický skate areál není využívaný. Jezdí sem kluci z celého Prachaticka, tohle sportovní odvětví rozhodně neupadá, i když stav prachatického areálu je, jaký je," tvrdí Jaroslav „Dárek" Černý. Pokud by město chtělo zůstat finančně „při zdi", tak je pro betonovou vanu venku, která by vyšla na přibližně pět milionů korun. „Vnitřní být nemusí," řekl s tím, že modernizace je třeba už jen kvůli hlučnosti. Jako bývalý ředitel ale nerozporuje ani fakt, že je třeba opravit hřiště s umělou trávou a atletickou dráhu. Podle Miroslava Bartoše ale na tyhle investice nemá stavba betonového skateparku žádný vliv. Stojí si za tím, že bez dotace se nic stavět nebude. Rozčílilo ho ovlivňování veřejného názoru ve chvíli, kdy se řeklo, že cena parku je dvanáct milionů korun.
Bývalý místostarosta a dnes zastupitel Robert Zeman prosazuje připravení projektové i prováděcí dokumentace s tím, že až se najde nějaký dotační titul, město se přihlásí o peníze s hotovým projektem.
Na cenu dvanáct milionů korun se skatepark vyšplhal poté, co se do projektu začlenily také Sportovním zařízení Prachatice nevyužívané garáže. V těch je vyprojektovaná vnitřní betonová vana, kterou je možné využít i v zimních měsících.
„Ke skateparku a jeho rekonstrukci, se stavím neutrálně. Pokud by ale byl stav nerozhodný, přikláněla bych se k tomu, aby se opravil. Každá sportovní aktivita je ve městě přínosem a ani skateboarding není z mého pohledu v tomto výjimkou," říká Mirka Machová, maminka desetiletého triatlonisty, který na prachatickém stadionu trénuje.