To totiž nabízí jako netradiční dárek pro návštěvníky města i místní fajnšmekry originální lihovinu s názvem Volarská zlatá. Ale jako dárek na památku vstupu do společného života ji od starostky Martiny Pospíšilové dostávají po svatebním obřadu i novomanželé, kteří uzavírají manželství právě ve správním obvodě Volar.
„Teď vám to neřeknu přesně, ale myslím si, že to byly tři páry, kterým jsme na památku Volarskou zlatou kvůli prohibici dát prostě nesměli," říká starostka Martina Pospíšilová. Ještě před tím, že o vyhlášení prohibice byla veřejnost informována ze sdělovacích prostředků, věděla o ní volarská starostka ze zpráv v emailu a v mobilním telefonu. „Veškerou Volarskou zlatou jsme okamžitě stáhli včetně plakátů. Ukončení prohibice a vracení alkoholu zpět bylo podmíněno jasnými podmínkami. Protože Volarská zlatá se ale nevyrábí každý měsíc, ale doprodáváme zásoby z druhé várky dodané před dvěma roky, neměli jsme žádný problém vrátit ji zpět do prodeje," zdůraznila Martina Pospíšilová.

Pro prodej zbylých lahví Volarské zlaté s ohledem na její stáří nepotřebuje podle slov Martiny Pospíšilové radnice ani lahve od výrobce překolkovat či dodat rodný list. „Máme veškeré dodací listy a navíc podle kolků se pozná, kdy byla Volarská zlatá v Jindřichově Hradci vyrobena. Oproti ostatním prodejcům tak máme výhodu," dodává Martina Pospíšilová. Město už chystá novou várku netradiční regionální lihoviny, které už se prodalo téměř pět tisíc kusů.