Hlavní zásadou ve všech jeho bodech by měla být otevřenost směrem k veřejnosti.
Jako první se chce sdružení podle lídra kandidátky bývalého místostarosty Roberta Zemana věnovat ekonomice. „V první řadě nám půjde o vyrovnané hospodaření města, což znamená i vyrovnané rozpočty a případné půjčky použít jen na projekty, které budou mít jistou návratnost,“ uvedl Zeman. Nepomíjí ani bytovou otázku, která se zejména po listopadu loňského roku nejspíše stane tématem číslo jedna pro všechny strany. „Chceme vyšší právní jistotu pro nájemníky v městských bytech, zrušit současný systém přidělování bytů na základě výběrových řízení a návrat k průhlednému systému podle pořadníku a také otevřít diskusi o prodeji městských bytů do osobního vlastnictví stávajícím nájemníkům za vyvážených podmínek,“ shrnul Zeman.
V oblasti ekonomiky je podle Zemana dále potřeba co nejvíce otevřít a zprůhlednit výběr firem v oblasti malých zakázek vyhlašovaných městem, případně jeho společnostmi. „Otevření soutěže povede k úspoře městských financí a zpřístupnění městských zakázek více firmám,“ domnívá se lídr SNK PP.
I sdružení jde dále také o zachování všech tří základních škol, nebo zdravotnictví v současném rozsahu i dostupnosti na území města.

Více k volebnímu programu SNK Pro Prachatice na www.proprachatice.cz