„Zatím jsou stránky jen ve zkušebním provozu. Na první pohled je ale patrná větší přehlednost a velkou změnou je také nové zbarvení do několika odstínů oranžové,“ popisoval starosta obce Oldřich Valouch. Celkové náklady na tvorbu webu se podle slov starosty vyšplhají na částku třicet pět tisíc korun. „Získali jsme dotaci ve výši patnáct tisíc korun. Na nových stránkách nabídneme našim občanům mimo jiné také možnost zapojit se do řešení problémů v obci, a to prostřednictvím hlasování v nejrůznějších anketách,“ popisoval dále starosta.

Svůj prostor dostanou na webu také jednotlivá sdružení v obci. „Již nyní jsou zde vytvořeny tři sekce, a to Mateřská škola, Obecní lesy a Sbor dobrovolných hasičů Chroboly. Záleží pouze na aktivitě jednotlivých sdružení, jak často a v jakém rozsahu budou na web dodávat informace o své činnosti a podobně,“ upozorňoval Oldřich Valouch.

Mezi další novinky bude podle slov starosty patřit také diskusní fórum či odběr novinek. „Ve fóru budeme rozebírat nejdůležitější témata z dění v naší obci. Naopak novinky budou zájemcům zasílány po registraci na našem webu. Budou tak přesně vědět o každé změně, která se na našich stránkách uskuteční,“ upřesňoval Oldřich Valouch.

Informace o obci Chrobolští doplňují za pochodu. „Do třicátého září zde již bude vše potřebné, co by měly obyvatelé obce ale v neposlední řadě také její návštěvníci o Chrobolech a přilehlých osadách vědět. Web zatím skutečně jen testujeme a postupně dolaďujeme nedostatky,“ dodal starosta.