„Byli jsme v Turnově a Jičíně, abychom od tamních správců získali informace a zkušenosti s provozem,“ uvedl prachatický starosta, který přiznává, že zimní stadion ve městě chybí, ale z vlastních peněz město na stavbu město nemá.

„Vyhodnocujeme možnosti, nápady z měst, které jsme navštívili, i jejich zkušenosti a zvažujeme místo, kde bychom halu mohli mít. Bude nutné upravit územní plán. Nic není rozhodnuto, zatím je vše ve stádiu vize. Zároveň také musíme mít představu o financování provozu takové haly,“ upřesnil Martin Malý. Uvedl, že velmi zdařilý je areál v Turnově, na který navazuje skate park a cyklistická dráha.

Prachatice by podle jeho slov potřebovaly spojit dva z typových projektů od hokejového svazu. S podporou dotace z Národní sportovní agentury je pak jistá šance ledovou plochu postavit. „O možnostech budeme dál diskutovat jak na Národní sportovní agentuře, tak mezi zastupiteli,“ říká starosta. Stavba zimního stadionu tak stále zůstává otevřená a pokud by se povedlo cizí peníze získat, město se stavbě bránit nebude.