Už nějaký ten pátek zastupitelé Živých Prachatic navrhují vytvořit ve městě stání pro karavany. I to je Jakuba Nepustila, který návrh zastupitelům prezentoval, jedna z možností, jak přilákat do Prachatic turisty.

Vedení města Prachatice takový nápad podle všeho podporuje. Martin Malý, starosta města, nedávno řekl, že návrh Živých Prachatic nejen prodiskutoval s lidmi, kteří obytné auto vlastní, ale zároveň zjišťoval možnosti, jak vybudovat stání na výstavním veletrhu v Brně. „Nebýt koronavirových omezení už jsme stání pro karavany v Prachaticích měli,“ řekl doslova s tím, že plány pro letošní rok raději vedení města zastavilo už jen proto, že dosud nedokáže odhadnout propad příjmů ze sdílených daní. Zároveň Martin Malý řekl, že ideálním místem pro stání je podle jeho názoru v prostoru parkoviště u Klimy. Právě tam by bylo připojení vody, elektřiny i kanalizace o dost snazší než na jiných místech ve městě. Jakub Nepustil kdysi zmiňoval třeba Horní náměstí (nástupiště vojáků v areálu bývalých kasáren, pozn. aut.)

Ilustrační foto.
KOMENTÁŘ JANY VANDLÍČKOVÉ: Možná i Král Šumavy by záviděl

Stavba jedné kompletní přípojky pro dva karavany vyjde na 350 až 400 tisíc korun. „Chtěli bychom takové přípojky dvě, tady čtyři karavanová stání,“ upřesnil prachatický starosta s tím, že k tomu nutno připočítat náklady na zemní práce. Kompletní náklady proto odhaduje na přibližně milion korun. Martin Malý připustil, že peníze by se mohly najít v rozpočtu na rok 2021.