Vimperským se podařilo získat na jeho modernizaci v letošním roce dotační podporu z Jihočeského kraje ve výši 340 tisíc korun. Když k těmto penězům přidají tři sta tisíc od soukromého dárce, které mají v rozpočtu schovány již od loňského roku, a přidají k nim své, dostanou školáci k novému školnímu roku docela slušný dárek.

Současný stav přitom místostarostka Jaroslava Martanová nazvala spíše popelištěm, než dětským hřištěm u základní školy. „Hřiště dostane nový asfaltový povrch, rozšíří se na rozměry klasického hřiště. Původně jsme měli na jeho rekonstrukci dva projekty. Jeden byl za přibližně tři miliony, druhý za 1,6 milionu korun. Snažili jsme se s ohledem na nedostatek peněz náklady ještě omezit pro případ, že bychom získali dotaci. Což se podařilo, i když projekt nezahrnoval oplocení," shrnula Jaroslava Martanová.

Ačkoliv bez oplocení vycházely náklady kolem jednoho a půl milionu korun, výsledná cena vysoutěžená při výběrovém řízení činí kolem 720 tisíc korun. „Tím, že jsme získali dotaci, máme peníze od soukromého dárce a výsledná cena je nižší, uvažujeme ještě o oplocení. Navíc je možné počítat s penězi, které ušetříme letos tím, že nebude v provozu letní koupaliště," doplnila místostarostka.

Vylepšení stavu by se mohlo dočkat také hřiště v letním areálu TJ Šumavan Vimperk. „Rozhodně by se měly práce na odkanalizování hřiště provádět ještě v letošním roce," ubezpečila Jaroslava Martanová. „Po dohodě s fotbalisty se do realizace pustíme ve chvíli, kdy si odehrají na domácím hřišti část sezony. Akci budou zřejmě dělat naše městské služby, protože přišly se zajímavou finanční nabídkou. V rámci předloženého rozpočtu na 950 tisíc korun by se mělo udělat odkanalizování i provzdušnění fotbalového hřiště," doplnila.