Především práci, která není na první pohled patrná, mají za sebou v posledních čtyřech letech netoličtí zastupitelé. „Největší investiční akcí byla kanalizace," potvrdil starosta města Oldřich Petrášek.

Investice:V posledních čtyřech letech nechalo město nákladem dvanácti milionů korun napojit na kanalizaci další část města.
Město otevřelo první etapu nové cyklostezky, která vede ke Státnímu zámku Kratochvíle.
Opravy místních komunikací, které zničila voda, stály čtyřicet milionů korun.


„Je třeba říci, že spíše zachraňujeme, než investujeme a budujeme nové věci," řekl zastupitel František Sklář. Podle jeho slov se sice za poslední volební období vedení města kus práce odvedlo, ale jednalo se o akce, které už byly nutné. „Jako je třeba rekonstrukce divadla, veřejné osvětlení nebo i kanalizace. To jsme prostě udělat museli," poznamenal.


Mezi investice, které jsou vidět a nejednalo se o záchrannou akci, patří v Netolicích první etapa cyklostezky. „Ta se nám podařila a už je hotová. Druhou etapu nyní řešíme," zhodnotil starosta Oldřich Petrášek.


Podle jeho slov se podařilo akcí více, mezi nimi třeba 
i střecha na budově dílen 
v základní škole. „Nepodařilo se nám přivést do města investora, který by tu vybudoval supermarket. Ač se snažíme už řadu let, jsme pro ně prý moc malé město," vysvětlil starosta.


Podle Františka Skláře by ale město mělo stát na vlastních nohách a nečekat jen na dotace. „Navíc v řadě akcí, které by městu prospěly, nejsme s žádostmi úspěšní. Je třeba hledat, proč úspěšní nejsme a co se s tím dá dělat. A zajímat se o to, jak získat naše vlastní peníze," uzavřel zastupitel.