Hlavně rodinný dům rodiny Bínových na konci ulice je totiž při každém větším dešti vyplavený. Včera Prachatickému deníku potvrdil místostarosta Robert Zeman, že opatření proti vodě vedení města řeší.

Začátkem roku nechalo město nainstalovat betonové zábrany a vpust, která svádí vodu z autobusového nádraží rovnou do koryta Živného potoka. „Tím jsme zabránili, aby voda tekla přes zahradu rodiny Šrámkových," vysvětlil Robert Zeman s tím, že část vody teče ulicí a právě na jejím konci stále vyplavuje dům Bínových. „Poslední přívalový déšť a kroupy začátkem srpna znovu ukázaly, že další opatření v Nádražní ulici jsou nutná," zkonstatoval Zeman a dodal, že radní s navrženou změnou souhlasí a vedoucí finančního odboru už připravuje potřebné rozpočtové změny tak, aby protipovodňová opatření mohla být vybudována ještě v letošním roce.

Opatření, které by mělo fungovat, spočívá v tom, že město nechá v okolí mostu nad Živným potokem vybudovat žlaby a zajistí sklon silnice tak, aby tekoucí voda byla co nejefektivněji svedena rovnou do potoka a nemohla ohrožovat další objekty v dolní části Nádražní ulice. Podle předběžných odhadů úpravy nepřesáhnou půl milionu korun. „Přesnou částku neznáme, ta bude jistá až po výběrovém řízení," uzavřel místostarosta.