Začátek příštího roku zahájí město hospodaření v omezené míře podle pravidel rozpočtového provizoria. Prachatickému deníku to potvrdila starostka Vimperku Jaroslava Martanová.


Rozpočtové provizorium by ale nemělo trvat dlouho. Podle starostky totiž v lednu bude už zastupitelstvo projednávat aktuálně připravovaný návrh řádného rozpočtu pro další rok. „Není to zase až tak neobvyklé, podobná situace nastala i po minulých volbách v roce 2010, i tehdy se rozpočet schvaloval až v lednu následujícího roku," uvedla Jaroslava Martanová.


Důvodem je i tentokrát čas, kterého od voleb na přípravu rozpočtu mnoho nezbylo. „V tuhle chvíli máme za sebou teprve necelé první kolo jednání o návrhu rozpočtu s odbory a projednat ho musí i finanční výbor. V každém případě v lednu bychom měli mít k dispozici místo odhadů i přesnější čísla a výsledný stav na účtu za letošní rok," dodala starostka.


To potvrzuje i bývalý starosta a nový předseda finančního výboru a zastupitel Bohumil Petrášek. „Podle mých zkušeností je rozhodně lepší věnovat více času sestavení kvalitního rozpočtu, než připravit takový, který by se musel v lednu nebo únoru předělávat," tvrdí zastupitel. Navíc se k návrhu rozpočtu ještě neměl možnost vyjádřit ani finanční výbor. „Podle mých informací není dosud hotov kompletní návrh," dodal s tím, že se k rozpočtu dá očekávat diskuse i při jednání zastupitelů začátkem prosince.