Žernováček vedou Miroslava Prokešová s Markétou Trůblovou, které s dětmi nastudovaly v pořadí již třetí pohádku. „První pohádka byla O princezně Ance a druhá Ať žijí duchové. Nám se tyto pohádky moc líbí, protože písničky pánů Svěráka a Uhlíře jsou skvělé, děti je milují a chtějí je zpívat. Proto jsme si vybrali i tuto pohádku. Nikde však asi není žádný scénář, takže jsme si ho s Markétou Trůblovou napsaly podle sebe. Zdeněk Svěrák nám dal svolení, že může Žernováček všechny jeho písničky i ty Jaroslava Uhlíře zpívat. Souhlas nám dal i za pana Smoljaka, který již nežije. Všichni jsme si přáli, aby byl na premiéře, ale právě slaví osmdesátiny a je hodně zaneprázdněn. Ale pozveme ho na některé další vystoupení,“ uvedla Miroslava Prokešová

Žernováček má již nyní nasmlouvaných do června osm představení. „Zájem je i větší, ale můžeme hrát jen o víkendech,“ doplnila M. Prokešová.

Soubor působí pod záštitou SDH Žernovice a místního obecního úřadu. Hraje v něm šestnáct dětí vesměs ze Žernovic a okolí. „Tuto pohádku jsme nacvičovali od loňského jara a současně dohrávali i minulou, takže to bylo náročné, navíc nácvik není jednoduchý. Jsem i za děti před premiérou hodně nervozní, doufám, že nám to vyjde,“ dodala těsně před vystoupením Miroslava Prokešová.

A výsledek? Naprosto úžasné představení, kterému několikrát aplaudoval zaplněný sál a diváci si s dětmi zazpívali známé písničky. Děti potvrdily, že zkrátka umí. Kdo nevěří, může přijít na kterékoliv další vystoupení, zaručeně se bude bavit.