Program Slavností Zlaté stezky 2023Program Slavností Zlaté stezky 2023Zdroj: MěÚ PrachaticePodle slov starosty města Jana Bauera se v letošním ročníku se vrací k historickému a renesančnímu konceptu. Páteční večer na Velkém náměstí zahájí místní skupina ZUŠ Prachatice Beltina, na ně naváže moravská hudební skupina hrající středověký rock. Tempus rock v čele se zpěvačkou Lindou Ravenna je na české hudební scéně od roku 2007 a v současné době vystupuje v sedmičlenné sestavě. Páteční noc pak mohou milovníci tvrdého rocku prohýřit s maďarskou formací Kiss Forever Band. Jde o věrnou kopii známé americké skupiny Kiss. Muzikanti jsou z Maďarska a Česka a kapela objíždí Evropu od roku 1995, kdy byla založena v Budapešti.

„Hlavním hostem sobotního dopoledního programu je Tereza Mašková, v rámci večerního programu pak skupina Monkey Bussines,“ uvedl po jednání rady, která program vzala na vědomí. Kapela Monkey Bussines v čele s Matějem Ruppertem zahraje na prachatickém náměstí v sobotu 24. června od devíti hodin večer. Po nich vystoupí také brněnská zpěvačka, herečka a představitelka Adele v jejím projektu ADELE Tribute Band Brno Kristýna Šebková.

Na Hrady CZ do Rožmberka přijede i Kabát.
Na Hrady přijede Kabát, Kryštof, Mirai, Wanastowi Vjecy, No Name nebo Tomáš Klus

Program letošních slavností se tradičně bude odehrávat nejen na Velkém náměstí, ale také v areálu Parkán, v hospicovém parku a v Hradební ulici. „Tradiční a oblíbená Pivovarská zahrada s dechovkou bude na parkovišti naproti Štěpánčině parku. Park totiž letos nemůžeme použít. Vysetá tráva ještě není dostatečně vzrostlá a zatravněné plochy by se pod nápor stovek lidí poničily,“ vysvětlila šéfka prachatického odboru kultury a členka týmu pro organizování slavností.

Zapojit se do Slavností Zlaté stezky a jít v historickém průvodu může každý. Pro takovou příležitost město zapůjčí i kostým. Stačí se domluvit s Ivetou Jirouškovou z prachatických Kulturních a informačních služeb na čísle 604 532 388.

Dobrou zprávou je, že cena vstupného pro slavnosti v roce 2023 zůstává stejná jako v předchozích letech. Lístek na dva dny koupený v předprodeji vyjde na 150 korun, pro děti ve věku 11 až 15 let a seniory starší 65 let, ZTP, ZTP/P pak 80 korun. Zdarma mají slavnosti děti do 10 let a kostýmovaní. Na místě pak vyjde lístek na dvě stovky. Nelze ale zakoupit vstupenku pouze na jeden den. „Předprodej vstupenek začíná příští týden 1. června a končí 21. června,“ doplnila ředitelka KIS Prachatice Věra Houšková s tím, že lístky jsou ke koupi v Infocentru na Velkém náměstí.