Asi v polovině září budou u konce zemní práce na stavbě nového hokejbalového hřiště v parku Mládí v Prachaticích. Termíny připraveného harmonogramu se ale mohou podle vedoucího odboru investic Jaromíra Markytána měnit v návaznosti na počasí. „Staveniště jsme předali, a tak počínaje příštím úterým zahájíme také kontrolní dny, kde se budou jednotlivé termíny prací upřesňovat," řekl vedoucí investic.


Do konce tohoto týdne by ale mělo dojít k oplocení staveniště, tak aby se do jeho prostoru nedostaly nepovolané osoby. Teprve potom by mohly začít i výkopové práce. Zástupci stavební firmy včera při předání staveniště plánovali, co s čištěním komunikace při zemních pracích. „Víme, že zemina na silnici je problém a zažili jsme to tady v Prachaticích celkem nedávno při stavbě obchodního domu v Krumlovské ulici," vzpomněl Martin Grožaj ze Správy a údržby silnic v Prachaticích.

Ten zároveň zdůraznil, že cestmistři provádějí kontrolu čistoty komunikací pravidelně jednou za týden. „V případě stavby hřiště budou kontroly určitě četnější. Navíc po obchvatu jezdí každý z našich zaměstnanců. Pokud dojde ke znečištění, budeme konat," slíbil. Zhodnotil ale, že projíždění vozidel stavby by se mělo obyvatel v lokalitě U Rybníčku dotknout minimálně. „Nejsem příznivcem nákladních aut ve městě. Proto je podle mého názoru zprůjezdnění jednosměrky dobré řešení," řekl. Včera s ním souhlasil také dopravní inženýr Policie ČR Václav Kalous.