Jak jsme vás již v pátek informovali, smrtelná zranění si muži způsobili při natírání stožáru vysokého napětí. "Dva muži ve věku 27 let, cizinci, byli v pátek ráno nalezeni bez známek života pod sloupem vysokého napětí na Vimpersku, kde prováděli nátěr sloupu," uvcedla v pátek odpoledne k případu policejní mluvčí Martina Joklová.

Lékař přivolaný na místo už mohl pouze u obou mužů konstatovat jejich smrt. Bližší informace k případu jsou předmětem dalšího šetření prachatických kriminalistů, kteří nařídili soudní pitvu. Případem se zabývá také Oblastní inspektorát práce České Budějovice, který prověřuje, zda byla dodržena veškerá pravidla bezpečnosti práce," dodala mluvčí.

Zda byl příčinou smrtelné nehody zásah elektrickým proudem, ale nedokázal v pátek s určitostí ani vyvrátit, ani potvrdit mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha. „V tuto chvíli nemáme k dispozici mnoho informací, naši pracovníci jsou na místě a zjišťují podrobnosti celé události. Mohu říci, že se jednalo o zaměstnance subdodavatelské firmy, která pro naši společnost provádí nátěry stožárů vysokého napětí. Oba pracovali v kritický okamžik na lince Prachatice – Vimperk. Z jakého důvodu došlo k pádu obou mužů, v tuto chvíli zjišťujeme," uvedl Vladimír Vácha.

Oba pracovníci podle dosavadních zjištění pracovali na nátěrech samostatně. „Linka 
z Prachatic do Vimperku, kde ke smrtelnému zranění dvou osob došlo, byla v době jejich činnosti vypnutá," zdůraznil mluvčí společnosti E.ON s tím, že vyšetřování příčin pokračuje, teprve pak bude možné stanovit možný průběh celé tragické události.

Přestože Vladimír Vácha nemohl poskytnout bližší informace k oběma mužům, uvedl, že standardy tohoto druhu práce pro společnost E.ON jsou nastaveny velmi přísně. „Nepředpokládám, že by se jednalo o brigádníky, byli to kvalifikovaní pracovníci. Mezi standardy pro naše subdodavatelské firmy patří i kvalifikace pro práci ve výškách, musí být proškoleni a není si možné představit, že by takovou práci vykonával někdo, kdo takové podmínky nesplňuje," dodal mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.