„Místy teklo ulicemi města až půl metru vody. Silnice byla několik desítek minut úplně neprůjezdná ve všech směrech. Vodu mají někteří lidé ve sklepích," popsala situaci starostka Volar Martina Pospíšilová s tím, že místy leželo i třicet centimetrů krup. Hustě pršelo přibližně hodinu a půl a voda se dostala i do vyvýšených obchodů. "Vypadalo to tu, jak pod sněhem," srovnávala. Stromy u náměstí i ty kolem silnice na Lenoru se lámaly jako sirky, nešla elektřina ani telefony. „Máme vyplavené obchody, byty i městský úřad," dodala s konstatováním, že průtrž byla podobné té v loňském roce. Tentokrát bez materiálních škod.

Stromy popadaly také v Tolarově ulici rovnou na koleje. Odstranili je drážní hasiči spolu s volarskými dobrovolníky. Na pomoc do Volar jeli také hasiči z prachatické základny. "Bylo nutné odčerpávat vodu z několika domů," potvrdila slova starostky tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Upřesnila, že během patnácti minut měli hasiči hlášených sedm výjezdů.

Ještě ve čtvrtek dopoledne museli dobrovolní hasiči z Volar pomáhat při čerpání vody ze sklepů. "Byl jeden zaplavený sklep a voda se dostala také do hasičských garáží v areálu kasáren," upřesnili na dispečinku volarských hasičů.