V loňském školním roce totiž město nechalo na budově vyměnit veškerá okna a zároveň objekt zateplit. Jenže rolety nebo žaluzie nebyly součástí celkové renovace školní budovy, a tak je škola musela zaplatit z vlastních prostředků. „Ve třídách na jižní straně objektu je už jen sezení v lavici úmorné. Hlavně pro ty děti, které seděly u oken," tvrdili ještě před koncem školního roku učitelé. Na stěnách sice zůstaly závěsy, ale ty jsou pro stínění ve škole nepraktické. Od pondělí mohou učitelé bez potíží zastínit jednotlivě každé ze tří oken ve třídě.

Školáci se tak mohou naplno vrhnout do učení a slunce jim v tom nevadí. Navíc jsou téměř všechny třídy na prvním stupni vybaveny interaktivními tabulemi. „O prázdninách jsme jich nainstalovali sedm za peníze získané z projektu evropské unie. Tím je první stupeň pokrytý, chybí vybavit tabulí pouze jednu třídu," upřesnila včera Alena Nachlingerová s tím, že v této třídě se tabule vedle sebe nevešly, a tak škola musí najít jiné řešení. „Chtěli bychom tabule mít i v ostatních třídách, uvidíme, jak se podaří sehnat finance," doplnila.

Zároveň s moderním vybavením musela škola instalovat do tříd internetové připojení. „Rozvody jsou kompletní, někde jsme ještě museli přizpůsobil stupínky a na ně položit nová lina," řekla ředitelka školy. Každý z učitelů, jenž má ve třídě interaktivní tabuli, má tak k dispozici také počítač a internetové připojení. Škola má v současné době jedenáct interaktivních tabulí.