Sběrný dvůr a kompostárna v Krumlovské ulici v Prachaticích je hotový. V těchto dnech se areál kolauduje. Prachatický deník o tom informoval starosta Martin Malý. Upřesnil, že jeho provoz budou zajišťovat Technické služby Prachatice. „Zkušební provoz začne hned po prázdninách," upřesnil.

Sběrný dvůr v číslechKapacita kompostárny je plánována na 3200 tun bio odpadu.
Kapacita sběrného dvora je plánována 1200 tun komunálního odpadu.
Technické služby rozmístí do města na 300 hnědých nádob na bio odpad. Nádoby se objeví u nádob na tříděný odpad a zároveň v koloniích s rodinnými domky.


Hned poté by měl být ukončen provoz současného sběrného dvora v Mlýnské ulici. Rostislav Eichner, jednatel Technických služeb Prachatice, zatím nepočítá, že by přibral nové pracovní síly. „Zkušební provoz zajistíme našimi kmenovými zaměstnanci. Právě zkušební provoz nám ukáže, zda je nutné přibrat lidi. Spíš ale počítáme s tím, že dvě pracovní místa vytvoříme," odhaduje.


Zářijový termín provozu je ovšem jen optimistický výhled. Kolaudace je podle slov jednatele Technických služeb legislativně složitá. „Dřív než nám zkušební provoz odsouhlasí na Krajském úřadě, ho spustit nemůžeme," upřesnil. Musí mít papírově v pořádku veškeré vybavení areálu.


S areálem je spokojený jak stavebně, tak prostorově. „Také finančně to bude výhodnější. Za možná nižší cenu svezeme odpad dvakrát v týdnu. Budeme schopni okamžitě reagovat na případné přeplněné popelnice ve městě a ihned je vyprázdnit," plánuje. Právě snížení ceny za svoz odpadu je jednou z největších výhod nového sběrného dvora a kompostárny. „Provoz ale nikdy nebude výdělečný," řekl.