Kdo by se svou tvorbou chtěl pochlubit, má skvělou příležitost a nemusí psát jen poezii, ale třeba i povídky.
Občanské sdružení Próza a poezie se sídlem v Českých Budějovicích před časem vyhlásilo druhý ročník literární soutěže, která je určená pro děti a mládež z jižních Čech od 7 do 18. let.


„První ročník byl natolik úspěšný, že se ten druhý koná již v celkem pěti krajích. Zájemci mohou posílat své příspěvky do 12. prosince,“ uvedl ředitel soutěže Martin Staněk s tím, že letos očekává až tisíc básní a povídek.


Upozornil na to, že i díky popularizaci této akce otevřelo sdružení svou pobočku v Budějovicích na adrese Kanovnická 18.
Do soutěže se může skutečně přihlásit skoro každý, stačí se vejít do předepsané věkové kategorie.


Samozřejmě proti sobě nebudou stát děti, které chodí do druhé třídy, a studenti, kteří se pomalu připravují na maturitu. „Kategorie jsou rozděleny na prózu a poezii a dále se dělí do pěti částí podle věku soutěžících. Jinak ale fantazii meze neklademe, tvůrci nejsou omezeni žádným žánrem ani tématem. Je potřeba dodržet jen několik pravidel, která jsou uvedena na našich webových stránkách www.proza-poezie.cz,“ pokračoval Staněk.
Když se jedná o soutěž, tak lze také samozřejmě vyhrát, letos bude vyhlášen absolutní vítěz, který by měl získat finanční odměnu, pro další úspěšné autory budou připravené ceny od sponzorů, například knihy.


Již nyní Staněk prozradil novinku pro třetí ročník. „Ozvalo se mi již několik dospělých zájemců, že by se také chtěli zapojit. Pro třetí ročník tak rozšíříme soutěž i o kategorii dospělí. Navíc by se již měla konat v celé republice,“ dodal na závěr.