Deník v souvislosti s houbařskou sezonou a se středečními mrazy oslovil dva jihočeské mykology, jaká jsou jejich stanoviska k této debatě.

Podle renomované mykoložky Libuše Kotilové z Třeboně je nutné rozlišovat stáří hub. „Mladším houbám mrazík nevadí tolik jako starším. Vždy je třeba houby pořádně prohlédnout, nejsou-li napadené plísní. Jsou-li zdravé, je možné je konzumovat,“ míní Libuše Kotilová.

Českobudějovický mykolog Jiří Janda, který se podílí na evropském mykologickém projektu, má názor, že houba nesmí zmrznout tzv. na kost. „Přízemní mrazíky nejsou nebezpečné, ale pokud přijde mráz minus pět až deset stupňů Celsia, takové houby ve volné přírodě už bych nesbíral. Proč? Když zmrzlá houba znovu roztaje, dochází u ní ke změnám, bílkoviny se rozkládají, trhá se pletivo. Nikdy nevíte, co se uvnitř takové houby děje, jaké v ní probíhají procesy,“ míní Jiří Janda.

Mnozí houbaři přitom namítnou, že uskladňují houby v mrazáku. Takže je to chyba? „Není, nikdy ale nedávejte do mrazáku syrové houby. Já osobně doporučuji je napřed povařit, nechat vychladnout a teprve potom je zamrazit,“ radí Jiří Janda.