„Ten projekt přece v zastupitelstvu prošel, chtěli jsme ho všichni a teď ho zahodíme,“ dotazoval se v souvislosti s realizací strategického plánu v letošním roce zastupitel. (Ještě v době, kdy byl Robert Zeman místostarostou města, snažil se o vylepšení stávajícího skate parku, novými překážkami za přibližně dvanáct milionů korun., pozn. aut.)

Podle starosty Martina Malého přece neznamená, že když se projekt nezrealizuje okamžitě, že se nezrealizuje. „Odkládáme projekt a v případě, že se najde lepší a levnější řešení, vrátíme se k němu,“ vysvětlil.

Radovana Kutláková, ředitelka Sportovního zařízení Prachatice, na rovinu řekla, že nový skate park nechce, a to také prodiskutovala se členy skateboardového oddílu. „Projekt je v tuto chvíli příliš nákladný v souvislosti s malou cílovou skupinou. Musím se chovat jako řádný hospodář. V tuto chvíli mám povinnost opravit plavecký bazén a atletickou dráhu,“ vysvětlila ředitelka sportovního zařízení. „Ale proč nepřipravíme prováděcí dokumentaci do šuplíku a v případě, že bude možnost dotace, toho nevyužijeme,“ ptal se Robert Zeman. Starosta ho ujistil, že o možnosti dotací ví. „V případě, že takový program bude vypsán, o dotaci požádáme,“ ujistil Martin Malý. Jeho slova doplnil Jaromír Markytán, vedoucí odboru městských investic: „Prováděcí dokumentace pro skate areál může být hotová za čtyřicet až padesát dní. V případě možností dotace to stihneme.“