„Na této silnici jsou uprostřed obce umístěny autobusové zastávky, a to způsobuje obrovské ohrožení bezpečnosti obyvatel obce, kteří by chtěli veřejnou dopravu využívat i těm, kteří komunikaci jen přecházejí či přejíždějí. 
V současné době tvoří čtvrtinu obyvatel Obory děti ve věku do 15 let, velká většina jich je předškolního věku, je tedy více než jasné, že v nejbližších letech budou všechny tyto děti muset cestou na autobus do nebo ze školy tuto nebezpečnou komunikaci přecházet,“ vysvětluje Tereza Müllerová 
z petičního výboru.

Podle dopravního inženýra prachatické Policie ČR je ale 
v takových případech nutné přihlížet i k frekventovanosti místa, tedy počtu a frekvenci chodců. „Sčítání nebylo provedeno, ale pokud zde projde 
v průměru jeden chodec za hodinu, není to reálné. Navrhovali jsme například vykácení dřevin vedle silnice, a tím zlepšení rozhledu na horizontu,“ uvedl Václav Kalous.

Marek Kopecký, referent oddělení silničního hospodářství prachatické radnice, se rovněž ztotožňuje se zamítavým stanoviskem. „Oslovili jsme odborníky, a ti snížení rychlosti nedoporučili,“ poznamenal.